Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Poetika

Poetika

Poetika

Yazar: Aristoteles
Çevirmen: Hasan İlhan
Yayınevi :

Alter Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055465179


Günümüzde Aristotales'in Platon'un ve diğer Antik kültürlerin edebi ve felsefi değere sahip yapıtlarının günümüze kadar ulaşabilmesi perşömen sayesinde olmuştur.
Ancak insanların cahillikleri ve düşman bildikleri, zarına inandıkları kültürleri yok etmeye yönelik hırsları pek çok eski çağ kütüphanesinin ve değerli eserlerin günümüze kadar gelmeden yok edilmesinin sebebi olmuştur. İskenderiye ve Bağdat kütüphaneleri bu nedenlerle defalarca kez yakılmış pek çok eser bu şekilde yok edilmiştir. Sonraki yüzyıllarda perşömenin değerli bir kağıt olması ve bu nedenle yakılıp yok edilmek yerine kazınarak üzerine yeniden farklı bir yapıtın yazılması Aristonun bazı yapıtları da dahil, pek çok yapıtın günümüze kadar gelmesine vesile olmuştur.
Poetika'da parşömen üzerine yazılı olarak bugün Londra müzesinde bulunmaktadır. Yapıtın bazı yerlerinde silinmeler bulunmaktadır.
(Arka Kapak)


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alter Yayınları

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız