Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Programlama Dillerinin Prensipleri

Programlama Dillerinin Prensipleri

Programlama Dillerinin Prensipleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Seçkin-Bilgisayar

Standart Teslimat
19 - 21 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750249563

Bir söz der ki "Babaannene iki dakikada açıklayamayacağın tek satır kodu bile programına ekleme, hatta babaannen Ada Lovelace olsa bile". Birçok programcının düştüğü bu hata aslında programlamayı tam olarak öğrenmeden işe koyulmalarından kaynaklanmaktadır.

Bu kitap, "hangi programlama dilini öğrenmeliyim" ya da "hangi programlama dili ile daha çok üretebilirim"in cevabını vermeye çalışmıştır.

Kitap; programlama dillerinin değerlendirilmesi, karşılaştırılması, güçlü ve zayıf yönlerin belirlenmesi, öğrenilmesi ve öğretilmesi sırasında ele alınması gereken parametreleri incelemektedir. Aynı zamanda bir programlama dilini öğrendikten sonra, tamamen yeni bir programlama diline uyum sağlanmanın kolaylığını sunmaktadır.

Programlama dillerinin prensipleri iyi anlaşılırsa, kod geliştirme basitleşecek ve kullanıcının programlama dilini iyileştirmeye dair önerileri olabilecektir. Hangi problem yapılarında hangi programlama dilinin kullanılması gerektiği, programlama paradigmalarını anlamaya bağlıdır. Bu nedenle bu kitapta her paradigma ayrıca incelenmektedir. Paradigmalara, yapılara ve işleyişe hakim olmadan etkili bir program kodu yazmak mümkün görünmemektedir.

Böyle bir içeriğe sahip Türkiye'de ilk Türkçe kitap özelliğini taşıyan ve sadece bir programlama dilini öğretmeyi amaçlamayan bu kitap, programlamaya yeni başlamış ya da programlamanın içerisinde olan herkesin yararlanacağı önemli bir kaynaktır.

4 Temel Paradigmayı Bu Kitapla Öğrenebilirsiniz Emir Esaslı - Nesne Yönelimli  - Fonksiyonel - Mantıksal

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Programlama Dillerinin Tarihçesi ve Çeşitleri

Dillerin Tanımlanması ve Tasarımı

Dillerin Çevrimi

Temel Programlama Kavramları

Veri Tipleri ve Yapıları

Bağlama Kavramı ve İsim Kapsamları

Emir Esaslı Paradigma

Yapısal Programlama

Alt programlar ve Modülasyon

Nesneye Dayalı Programlama

İstisnai Durumlar ve Önlemleri

Eş zamanlılık ve Thread Yapısı

Fonksiyonel Programlama

Mantıksal Programlama

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 373

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız