Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Psiko - Tarih Sezgilerimiz Ve Takıntılarımız
Psiko - Tarih Sezgilerimiz Ve Takıntılarımız

Psiko - Tarih Sezgilerimiz Ve Takıntılarımız

Yazar: Nusret Kaya
Yayınevi : Abis Yayınları
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056057205

Psiko - Tarih Sezgilerimiz Ve Takıntılarımız Kitap Açıklaması


'Neden? ' diye sordu insan. Niçin, niye, nasıl diye ilave etti. Başka hiçbir canlının bu soruları sormadığını biliyordu. O halde bu soruları sormak görevi kendisinindi. Çünkü doğa insan beyninde mükemmeli bulmuştu.

Nusret Kaya, 'Psiko-Tarih Sezgilerimiz ve Takıntılarımız' adlı bu çalışmasında, henüz bilimsel bilgi üretme süreçlerince işlenmemiş veya gündeme alınmamış konuları, uzun yıllar boyunca, danışanlarından, okumalarından ve araştırmalarından damıttığı deneyimleri ışığında ele alıp sezgisel düzeyde yanıtlar veriyor ya da yeni sorular soruyor. Sonra da Türk ve Anadolu tarihine ilişkin okumalardan yararlanarak toplumsal davranış kalıplarımızı, adetlerimizi, kültürümüzü ve bazı güncel sorunlarımızı bir psikiyatr gözüyle inceleyip ilginç sonuçlara varıyor ve yeni sorular sorduruyor okuruna. Böylece Psiko-Tarih diyebileceğimiz yeni bir bilgi alanı ve yaklaşım ortaya çıkıyor.Sayfa Sayısı: 318

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Abis Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.