Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rabay Kurye Tuncay Güney

Rabay Kurye Tuncay Güney

Rabay Kurye Tuncay Güney

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Truva Yayınları - İnceleme Araştırma Dizisi

Standart Teslimat
25 - 27 Şubat
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944212656


Kanada'da yaşayan estd gazeteci Tuncay Güney, 2001 yılında İstanbul Organize Suçlar Şubesi'nde verdiği şok ifadelerle Ergenekon örgütijyle ilgili, o güne kadar polisin bile bilmediği çok önemli iddialan gün ışığma çıkardı. Tuncay Güney'in kamera karşısına geçerek verdiği bu ifadeler, yedi yıl sonra Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan 27 adet el bombasıyla ilgili yürütülen soruşturma ile birlikte, tozlu raflardan indirildi.
Tuncay Güneyin 2001 yılında anlattıkları, dönemin İçişleri Bakanı Saadettin Tantan'a, "Tapınak Şövalyeleri"ni hatırlatmıştı. Yedi yıl sonra da polise, Ankara'da bir hâkimin ölümü, iki hâkimin de yaralandığı kanlı Danıştay saldırısını. Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasını ve daha bir çok faili meçhul olayı hatırlattı.
Yedi yıl önce, "gizli bir el tarafından'tfHİu raflara kaldırılan ifade kasetlerinde yer alan iddialar, tomplo teori iyen leri ne çıtalarını yükselttirecek kadar vahimdi. Susurluk kazası sonrasında ortaya dökülen, kirli ilişkiler ağına rağmen, ilade vermeye bile gitmeyen dönemin generalleri ile Türkiye'nin en etkin asker, iş adamı, siyasetçi ve gazetecilerini hapse gönderen bu ifadder, ilk kez gazeteci Şaban Arslan tarafından gazete okuyucusuna ulaştırıldı. Günlerce gazete manşetlerine taşınan bu ifadelerin bugüne kadar hiçbir yerde yayımlanmayan çok önemli ayrıntıları, yine ilk kez'Rabay 'KuryeTuncay Güney Ergenekon'u anlatıyor" kitabında okuyucuyla buluşuyor.
Yine Türk basınında ilk kez Şaban Arslan'a konuşan Tuncay Güney, gerek özel yaşamıyla ilgili, gerek Ergenekon örgütü ve yürütülen soruşturmayla ilgili çok önemli aynntılan da yine ilk kez Şaban Arslan'a anlattı. Bu aynntılan, Tuncay Güney'i anlatan başka lıiçbif kitapta bulamayacaksınız.
Bu kitabın ayrıca şöyle bir iddiası da var: Aylardır medyada yer alan iddialarla ilgili kafası karışanlar, Ergenekon denilen örgütle ilgili en gerçek bilgilere sahip olmak isteyenler, okumaya öncelikle, "Rabay Kurye Tuncay Güney Ergenekon'u anlatıyor" kitabından başlamalı.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Truva Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız