Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı
Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Sufi Kitap
Standart Teslimat
26 Temmuz - 03 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059778893

Ruhun Hastalıkları ve Çareleri-Sufi Psikolojisi El Kitabı Kitap Açıklaması

Ruhları Arındıran Eser

Bir müminin bu dünyadaki huzuru ve öte alemdeki sonsuz saadeti, dupduru bir gönle, yatışmış bir kalbe ve dingin bir ruha sahip olup olmamasına bağlıdır.

Bir bakıma uygulamalı psikoloji el kitabı niteliğindeki bu eseri yazar, inananlar her iki dünyada da gerçek anlamda mutlu olsunlar diye kaleme almıştır.

Efendimiz aleyhisselâmın "Kendini bilen Rabbini bilir!" sözünden yola çıkan kitap, kendini gerçekten bilmek isteyene, insanın ruh hâllerini bütün yönleriyle gösteriyor. İnsana berrak bir ruh aynası tutuyor. Kişinin benliğini, egosunu, nefsinin dalgalanmalarını bütün çıplaklığıyla gözlerinin önüne seriyor.

Ve yazar, kişinin sadece ruhsal hastalıklarını göstermekle kalmıyor, her iki cihanda dingin bir hayatı olsun isteyenlere, uygulaması çok kolay reçeteler de sunuyor.

Bu esere imza atan ve 10. yüzyılda yaşamış olan Sülemî hazretleri, maneviyat âleminin Kuşeyrî gibi devlerini yetiştirmiş seçkin bir âlim ve mürşiddir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 2
Heyecanla okuyacağım

Yeni aldım ve beklentilerim yüksek

05.04.2021

Güzel

Bu kitapta tembellik, açgözlülük, kendine acımak, hırs, haset, yalancılık, minnet ve şükran beklemek, vaktini boşa harcamak, kendini üstün görmek, hatalarını görmeme gibi pek çok başlık ruhsal hastalık sayılarak hepsine tasavvufi çözümler sunuyor."Başkalarının kusurlarını görüp de kendininkilere gözünü yummak da ruhsal bir hastalıktır." "Kişi başkalarına söyleyip öğütlediklerini önce kendi yapmalı ve insanları iyiliğe ve güzelliğe lafla değil de bizzat davranışlarıyla teşvik etmelidir.""İlim edinmek, insana kendi haddini bildirir."Şu çok tanıdık: "Nefsin bir başka hastalığı, dış görünüşü süsleyip püslemek, gerçekte öyle olmadığı halde tevazu sahibi ve dindar görünmek, tam bir iç huzuruyla ibadet etmediği halde öyle bir görüntü vermeye çalışmaktır."

22.01.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.