Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rüzgarlı Ceket

Rüzgarlı Ceket

Rüzgarlı Ceket

Yayınevi :

Noktürn Kitapları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054774043


Fantezi kapaklı, kulaklı, iplik dikişli, özel kâğıda özenli basım...


"Ortalama okuyucunun romanlarda yaşamak istediği aşklar, tutkular, hareketli ve parıltılı hayatlar yok onun metinlerinde. Tersine ekonomik bir dil kullanarak kaleme aldığı roman ve öykülerinde alışılageldik tarzda bir hikâye anlatıcılığından mümkün olduğu kadar kaçınıyor Peker… Ne olağandışı başlangıçlar var yapıtlarında, ne sürprizlere yer verilmiş, ne de okuyucuyu rahatlatan, duygulandıran sonlara. İşi, kasaba kahvesi, evi ya da meyhanesi arasına sıkışmış, dümdüz, beklentisiz bir hayatı anlatmaya koyulmuş."
Ömer Türkeş


"Peker'in en önemli ustalarından birinin Dostoyevski olduğu söylenebilir. Bukowski ustası değil, olsa olsa yol arkadaşıdır. Borges, Kafka, Edgü, Sait Faik, Yusuf Atılgan çok sevdiği yazarlardan olmalı… Sonuçta bazı insanlar savaşmayı, bazı insanlar kaçmayı seçerler. Bazı insanlar bunu kabullenir, bazıları da yıllarca, yaşam boyu onun suçluluğunu yaşarlar. O suçluluğu bastırmak için durmaksızın içerler. Tüm Peker kahramanları gibi...

Yaşı altmış küsur olabilir ama telaşa gerek yok. O genç bile değil henüz. Önünde çok uzun yıllar var. Genel bir ifadeyle Hüseyin Peker için hüzünlü bir berduş, yazdıkları için de hüzünlü berduşun yaşamından kesitler denebilir.
Yusuf AlperSayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Noktürn Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.