Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şafak Mektupları

Şafak Mektupları

Şafak Mektupları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
02 - 04 Nisan
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756062029


"Allah'ın rızasına ve cennete talip olan müslümanların, beşeri kitaplara göre değil İlahi Kitab'a göre ne yapmaları gerektiğini tesbit etmeleri zorunludur.Bu tesbitten sonra yönelecekleri tevhidi istikamette karşılaşabilecekleri şeytani kanunlara itibar etmemeleri, bu kanunlar mayın olsa basıp geçmeleri gerekir."

"Durdular,
dinlediler,
düşündüler,
duraksadılar ve.,
"İyi ama bu adam kim?"
"Kim söylüyor bunları?" dediler.
"Herhangi bir müslüman" dedim. Cevabım her halde yeterli olmadı ki.,
"İyi, iyi de, tahsilini nerede yapmış, hangi cemaatin hocası?" dediler. Onların bu sorularla ne aradıklarını, ne bulmak ve ne görmek istediklerini anlamıştım.
Nuh kavmini hatırladım..
Bildiğin gibi Nuh kavmi, Nuh (a.s.)'ı ve yanındakileri aşağı sınıftan gördükleri için daveti kabul etmemişlerdi. Onlara göre iyinin, güzelin ve doğrunun ölçüsü, üst sınıfın tayin ve tesbitine bağlıydı. Cahili değer ölçüsüne göre teşekkül eden bu üst sınıf, doğruyu tayin ve tesbit etme imtiyazına sahip bulunuyordu. Bunların doğru dediği, tartışmasız doğru, bunların yanlış dediği, tartışmasız yanlıştı."

"Müslüman profesör ile müslüman talebe, müslüman işveren ile müslüman işçi arasında kesin farklar görülüyor ve böylesi ayırımlar yapılıyor ise; "Müslüman" sıfatının, diğer beşeri sıfatları gölgede bırakıcı ihtişamından bihaberiz demektir. Müslüman doktorun, müslüman mühendisin, müslüman profesörün izzet ve şerefle övüneceği, gurur duyacağı öncelikli sıfat, Rabbimizin kendilerine vermiş olduğu "Müslüman" sıfatıdır."

"Resulullah (s.a.v.) ne tağut ile uzlaşarak tağuta taviz vermiş ve ne de tağutu yıkmayı insanlara kesin ve öncelikli bir hedef göstererek beşeri yollar ile böylesi mücadelelere girmiştir!.

Efendimiz(s.a.v.)'in kesin ve değişmeyen gayesi, sadece Allah'a kul olmak ve diğer insanları da sadece Allah'a kulluğa davet ederek, onların kurtuluşuna vesile olmaktı. Ebedi cehennem gibi dehşetli bir azaba, tağuti sistemlerin değil, bu sistemleri temsil eden, sürdüren, destekleyen insanların gireceğini biliyor ve bu nedenle öncelikle insanların kurtulması,kurtarılması için çırpınıyordu."Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Dergisi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1990

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız