Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sanayi Toplumu ve Geleceği

Sanayi Toplumu ve Geleceği

Sanayi Toplumu ve Geleceği

Manifesto

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kaos Yayınları

Hızlı Teslimat
14 Ağustos
Standart Teslimat
15 - 19 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789757005568


Endüstriyel teknolojik sisteme cepheden bir reddiye niteliği taşıyan bu Manifesto, gezegenimizi felakete sürükleyen teknolojik uygarlığın insan üzerindeki tahribatını da bütün boyutlarıyla ortaya koymaktadır. Yaygın ve ciddî psikolojik sorunlar üreten endüstriyel teknolojik sistemin, kişinin özgüveni için vazgeçilmez olan "güç sürecinden" geçişi önünde teşkil ettiği engelleri de bir bir gösterir.

Teknolojinin entegre bir sistem olduğunu söyleyen Ted Kaczynski, onun iyi yanı ile kötü yanının birbirinden ayrılamayacağını önemle vurgular. İlerlemeci zihniyetle algısı sakatlanmış insanın, ürkütücü geleceğini gözler önüne sererken, bize şöyle seslenir:
"Eğer devlet babanın hayatınıza şu anda fazla karıştığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; siz asıl, devlet çocuklarınızın genetik yapısını düzenlemeye başladığında olacakları görün. Kontrolsüz genetik mühendisliğinin sonuçları bir felaket olabileceğinden, insanoğluna yönelik genetik mühendisliğine girişi, kaçınılmaz olarak bu tür bir düzenleme izleyecektir."Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaos Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Kesinlikle okunmalı

Kelimelerle toplum üzerinde etki yaratmak zor olduğu için bombalı eylemlerle kendini medya'da ünlü eden bir kişinin yazdığı manifesto.Kesinlikle dikkatlice okunup anlatmak istediklerini anlamak lazım çünkü yazılan çoğu madde günümüz için geçerli

03.12.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.