Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Seçime Gidiyor-us

Seçime Gidiyor-us

Seçime Gidiyor-us

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kanes Yayınları

Standart Teslimat
17 - 21 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054478026


KİTAP TANITIM YAZISI
ÖNCE İNSAN…
Seçim bildirgemizin adı "ÖNCE İNSAN" Programı, başlığı "TEK ÇARE DOKTOR"du. Seçim sloganımız da "BÜTÜN OYLAR SHP'YE" idi. Kapağında Nurettin Sözen'in ayakta bir resmi vardı. Sağ elinin başparmağını kaldırarak işaret veriyordu. Seçim tarihimizde ilk, ve bugüne kadar da başka örneğini bilmediğim, ayakta, tam boy aday fotoğrafının yer almasını Korhan Gümüş önermiş, biz de uygulamıştık. Sağ elin başparmağı kaldırılarak verilen bir tür zafer işareti de Hilmi Yavuz ve Çağatay Karaçizmeli'nin düşüncesiydi.

"Savrulan, heba edilen kaynaklar tasarruf edileceğinden, en büyük kaynak böylece yaratılmış olacaktır."
"İstanbul Belediyesi'nde plan anlayışının, planlı ve programlı çalışma düzeninin yerleştirilmesi temel ilkedir."
***
"Asya ve Avrupa yakaları arasında raylı tüpgeçit yapımının projelendirilmesine geçilecek, 1989 - 1994 döneminde sistemin çalışmaya başlaması temin edilecektir."
"Ücretlilerin, tüm dar ve orta gelirlilerin korunması için belediye otobüslerinde, özel mavi otobüslerde, şehir hattı vapurlarında ve banliyö trenlerinde geçerli TEK KART uygulanacaktır."
***
"Kentin özellikle alışverişin yoğun olduğu çeşitli bölgelerinde yaya alanları oluşturulacaktır."
***
"İstanbul kentinin atıksu, kanalizasyon sorunu, gösteriş ve propaganda dışında bilimsel ve doğru çözüme kavuşturulacaktır. Halen kurulmakta olan ve varolan kanalizasyon sistemi yeniden düzenlenerek yeterli hale getirilecek, kimyasal ve biyolojik arıtma sistemi kurulacaktır. Böylece İstanbul sahillerinin ve çevre denizinin daha fazla kirlenmesi önlenecektir."


YAZAR HAKKINDA :1937 yılında İstanbul'da doğdu. O yıllarda babası Sümerbank' muhasebe müdürüydü. Çocukluk yılları Ankara'da geçti. 1947 yılında tekrar İstanbul'a döndüler. İlkokulu Özel Şişli Terakki lisesinde, Orta ve Liseyi Nişantaşı İngiliz Erkek Lisesinde (English High School for Boys) okudu. Liseden sonra Almanya'ya gitti ve Stuttgart Üniversitesinde Kimya Mühendisliği öğrenimi gördü. 1965 yılında diplomasını ve 1968 yılında doktorasını aldı.
Üniversitede yıllarında ilk eşi İnci Hanımla evlendi. 1959 yılında oğlu İlhan, 1964 yılında da küçük oğlu Demir dünyaya geldi. 1968 yılında Türkiye'ye dönerek askerlik hizmetini yaptı. Yaşam sürecinde dört kez evlenen yazarın üç torunu bulunmaktadır.
1970 yılında Gebze - Diliskelesi'nde bulunan İzocam A.Ş.'de laboratuvar şefi olarak çalışmaya başladı. 1972 yılında Avcılar'da Plastel Plastik ve Kauçuk Sanayi A.Ş. fabrikasına İşletme Müdürü olarak geçti. 1975 yılında aynı fabrikada Fabrika Müdürlüğü görevini üstlendi. 1980 yılında Kozanoğlu-Çavuşoğlu Grubuna ait Selplast A.Ş.'ye Genel Müdür oldu. 1981 yılında gene aynı grupta Gıda ve Tarım Koordinatörlüğü görevine atandı. Bu görevi dolayısıyla Bursa Aroma, Kayseri Meysu ve Meybuz, İskenderun Güneysu, Antalya Ankon ve Ant Gıda şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlıkları yaptı. 1982 yılında yeniden Plastel Plastik ve Kauçuk Sanayi A.Ş'ye Genel Müdür olarak döndü. 1985 yılında bu görevinden ayrılarak kendine ait Elkim A.Ş. aile şirketini kurdu.
1989 yılında Nurettin Sözen'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanmasının ardından İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü görevine atandı. 1993 yılı Temmuz ayında bu görevinden ayrıldı.
Hakkındaki suçlamalardan dolayı 12,5 yıl hapis cezasına karşılık beş yıl çeşitli cezaevlerinde kaldıktan sonra 1998 yılı Ağustos ayında tahliye oldu.
Ergun Göknel sosyal yaşamı boyunca çeşitli çalışmalar yaptı. 1964-65 yıllarında Almanya Türk Öğrenci Federasyonu (ATÖF) Başkanlığında bulundu. 1958 yılından beri çeşitli dergi, gazete ve internet sitelerinde yazılar yazdı. Bugüne kadar beş kitabı yayınlandı.
Eserleri:
Sanık Dut Ağacı (2003), Timaş Yayınları
Ağlayayım mı Güleyim mi?- Medya, Yargı ve Politikanın İSKİ Sınavı (2004) Büke Yayınları
Başarısız Başarı (2005) Truva Yayınları
2000 Yaşında Bir Dünya Güzeli - İstanbul (2006) Truva Yayınları
Taksim Toplantıları - Bir Demokrasi Hareketi (2010) Paraf yayınlarıSayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kanes Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.