Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şempanze Paradoksu

Şempanze Paradoksu

Şempanze Paradoksu

Özgüven, Başarı ve Mutluluk İçin Zihin Yönetimi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Steve Peters
Çevirmen: Alp Sanlı
Yayınevi :

Pegasus

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053436737


İçinizdeki Şempanze en iyi dostunuz da olabilir, en kötü düşmanınız da… Bu Şempanze Paradoksudur. Kendi mutluluğunuzu ve başarınızı mı baltalıyorsunuz? Kendinize anlam vermekte güçlük mü çekiyorsunuz? Bazen duygularınız hayatınıza mı hükmediyor?

Prof. Steve Peters hepimizin zihninde, hem mesleki hem de kişisel yaşamımızın her alanını altüst edebilecek bir varlık olduğunu açıklıyor. Bu varlığa "şempanze" adını veriyor. Bu şempanze sizin için çalışabilir ama size karşı da çalışabilir. İşin zor kısmıysa şempanzeyi evcilleştirmeye ve isteğimizi yerine getirmesi için onu ikna etmeye çalıştığımızda ortaya çıkıyor.

Şempanze Paradoksu daha mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmenize, özgüveninizi arttırmanıza ve daha başarılı bir insan olmanıza yardımcı olabilecek son derece etkili bir zihin yönetimi modelidir.

Bu kitap size şu konularda yardımcı olacak:

-Zihninizin nasıl çalıştığını fark etmek
- Duygularınızı ve düşüncelerinizi anlamak ve onları yönetmek
- Kendinizi yönetmek ve olmak istediğiniz kişi haline gelmek

Prof. Peters zihninizin içinde yaşanan mücadeleyi açıklıyor ve bu anlayışı nasıl uygulayacağınızı gösteriyor. Bu yeni bilgiyi iyice özümsedikten sonra Şempanzenizin kendi gündeminin peşinde koşmasına izin vermek yerine onu faydalı bir hale getirecek ve ondan istifade edebileceksiniz.

"Prof. Steve Peters en güncel nörobilim konularını herkesin anlayabileceği uygulamalar haline getiriyor. Aşırı yemeyi, kontrolsüz öfkeyi ve saplantılı düşünceleri yönetmek için önerilen bu yeni yaklaşımlar harika! Üstelik kitabın bilimsel temeli oldukça sağlam." Retailing Insight

"Steve olmasaydı potansiyelimin farkına varabileceğimi sanmıyorum."
-Victoria Pendleton-

"Steve olmasaydı, Atina Olimpiyatları'nda altın madalya kazanamazdım."
-Sir Chris Hoy-

"O en iyisi. Steve'le görüşmeye başladığımdan beri hem Liverpool hem de İngiltere için en istikrarlı futbolumu oynuyorum."
-Steven Gerrard-

"Steve Peters bir dâhi." Dave Brailsford, İngiliz Bisiklet Federasyonu Performans Direktörü ve Sky Pro Bisiklet Takımı'nın Menajeri

"Steve Peters'ın olayı… Şu anki formumu ona borçluyum. Müthiş bir etkisi oldu."
-Craig Bellamy-

"Bu kitap harika… Gerçekten hayatınızı iyileştirecek basit fakat etkili yöntemler sunuyor."
-Ronnie O'Sullivan-

"Bradley Wiggins'in Fransa Bisiklet Turu'nda kullandığı ve kazanmasına yardımcı olan psikolojik teknikleri genel hatlarıyla öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı okuyun." Richard Bacon, Radyo Five Live'da konuşurken

"Kesinlikle büyüleyici, harika bir kitap… Bu kitabı bir takıntı haline getirdim."
-Chris Evans, Radyo Two'da konuşurken-

"Steve ve kitabı, egonun, güvensizliğin ve duyguların hâkim olduğu bir takımın liderliğini alıp onu parçaların toplamının bütünden daha fazla olduğu uyumlu bir takıma dönüştürebilir… Altın tozu."
-Sue Garrard, Global İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı, Unilever-

"Gerçekten ilham verici! Başarılı olmak isteyen her öğretmenin kesinlikle yanında bulundurması gereken bir kitap."
-Elizabeth Layburn, Burgess Hill Okulu Müdür Yardımcısı-

"Zorlu bir konuyu gayet anlaşılır bir şekilde ele alan bu muhteşem kitap, bize neden bu şekilde davrandığımız ve olmak istediğimiz kişiye nasıl dönüşebileceğimiz konusunda yeni ve güçlü bir bakış açısı kazandırıyor."
-Profesör Nigel Bax, Sheffield Üniversitesi, Tıp Fakültesi Tıp Eğitim Birimi Müdürü-


"Korkularıma ve endişelerime nasıl yaklaşacağım konusunda gözlerimi açtığın için sana çok teşekkür ederim Steve Peters…"
-Bradley Wiggins, 2012 Fransa Turu Galibi-

Prof. Steve Peters zihnin en iyi şekilde kullanılması konusunda uzmanlaşmış bir psikiyatrist. Aynı zamanda Sheffield Üniversitesi Tıp Fakültesi Lisans Programı Dekanı ve Ronnie O'Sullivan, Liverpool FC, Sky Pro Bisiklet Takımı ve İngiltere Milli Futbol Takımı'nın psikiyatrik danışmanıdır. Bu güçlü kitap Profesör Peters'ın danışmanlık yaptığı kişilere zihinlerini yönetmeleri ve potansiyellerine ulaşmaları konusunda yardımcı olurken kullandığı eşsiz Şempanze Modelini sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Sayfa Sayısı : 368

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız