Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şems-i Tebrizi'nin Not Defteri
Şems-i Tebrizi'nin Not Defteri

Şems-i Tebrizi'nin Not Defteri

6/10 - 16 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ahir Zaman
Standart Teslimat
22 Haziran - 25 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055095253

Şems-i Tebrizi'nin Not Defteri Kitap Açıklaması


Zâtıma, Şems-i Tebrîzî derler…

Bir'den Bir'e ya da birdenbire, Mevlânâ'nın hayatına girip, onun gibi inci tânesi bir âlimi kendime bağlayarak; onun yüzünü, ötelerin de ötesine sırlanmış olan başka âlemlere ve hakîkãtlere çevirdim?

O'nu kendime nefes evlâdı edindim.
O'na nâfiz nazarlarımı verdim.
O'dan gönül sohbetlerimi aslâ esirgemedim.

Her sorusuna cevap vererek, O'nu halktan alıp Hakk'a ulaştırdım. Sâdece kendimizin tanıklık etmiş olduğu 40 sohbetim ile ona tüm emânetimi ve de vâridâtımı teslim ederek, O'nu Kırklar'ın başbuğu yaptım. Günlerce, haftalarca, hattâ aylarca; Aşk'ın töresini ve hakîkãtini konuşarak birbirimize nice sırlar verdik. İşte elinizdeki bu kitap, tüm bu sırlı ve saklı sohbetlerimizin bir vesîkası olarak size kadar ulaşmış oldu. Neler konuştuğumuzu merak etmiyor musunuz?

Aşk olsun….
-Şems-i Tebrizi-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ahir Zaman

Dil : Türkçe

Yorumlar 5
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Meraklı bekleyiş

Kitabı sipariş ettim okuduğum yorumlara dayanarak. Merakla bekliyorum.

15.03.2021

Akıcı bir anlatım

Rastlantı dolu satırlar, hepsinin bir anlamı olmalı!

07.03.2021

Muhteşem!

318 sayfalık bu kitap Mevlana ve Şems’i Tebrizi’nin saklı konuşmalarını anlatıyor. Hem de öyle akıcı ve duygu yüklü anlatıyor ki sanki kitabı okumuyorsunuz da yanlarına kıvrılmış sohbetlerini dinliyorsunuz. Çok fazla yabancı kelime olsa da hiç zorluk çekmeden okuyup anlayabiliyorsunuz. Her bölümün ismi çiçek kokuları yapılarak Sufi felsefesinde bu kokuların ne anlama geldiği belirtilmiş.Zaman zaman gözlerim dolarak, zaman zaman da tüylerim diken diken olarak okuduğum bu harika kitapta Şems-i Tebrizi’nin Mevlana ile yaptığı 40 sohbetle ona nasıl bütün sırlarını emanet ettiği ve bu sohbetlerin sonunda Mevlana’nın hamken nasıl pişip yandığı ve bizim bildiğimiz Mevlana haline geldiği, birbirlerinin etrafında dönerek nasıl semah yapıp içlerindeki kilitleri açtıkları ve Şems-i Tebrizi’nin Mevlana’yı nasıl kırkların başı yaptığı mest edici hikayelerle süslenip anlatılmış. Kitap bittiğinde içinizi yoğun bir keder ve hüzün kaplıyor.Şems-i Tebrizi ve Mevlana’ya duyduğum aşk ve hayranlığı bir kat daha öteye taşıyan bu kitabı tasavvufa meraklı herkese öneririm.

28.02.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.