Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şiir Geldi Kelimede Boğuldu

Şiir Geldi Kelimede Boğuldu

Şiir Geldi Kelimede Boğuldu

Yayınevi :

160.Kilometre

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056249723


Ahmet Güntan'ın 2000'lerdeki yazıları, şairin totoloji değirmenlerine karşı savunması şiir geldi kelimede boğuldu'da bir arada.
Ahmet Güntan'ın 160. Kilometre'den çıkan yeni kitabı şiirgeldikelimedeboğuldu.'yu şairin 2000'lerle hesaplaşması olarak okumak mümkün, ancak yeterli değil. Güntan'ın kitabı okura vitesi boşa almanın, sıfır noktasına dönmenin, sıkıca tutunduğu dala yanbakmanın, olanbitene düzbakmanın gerekliliklerini ve imkânlarını gösteriyor. Şiirdeki toptan hükümcülüğe, yerleşmiş totolojilere karşı direngen bir karşı çıkış. İlhamın karşısına cehdi, gaybın karşısına çocuksu somutu, boktansızlığın karşısına hatayı, Mallarmé'nin karşısına Pound'u, imgenin karşısına siyaseti koyuyor. Şairlere eyvallahsız bir çağrı ... Kesin tıraşı! Okura da içten bir sitem... Dön artık tatilden, sensiz buraların tadı tuzu yok.Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: 160.Kilometre

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.