Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sisyphos' un Kaderi

Sisyphos' un Kaderi

Sisyphos' un Kaderi

Yayınevi :

Hemen Kitap - Deneme Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756178461


Aykırıların, sorgulayanların, şüphe edenlerin, arayanların, kısacası hayatla derdi olanların varoluş nedeniyle Sisyphosun kaderi benzerdir. Hayatla derdi olanlar; işte sözün, yazının ve sanatın kaynağı! Onlar yenilebilirler.
Ancak o yenilgi görüngüsünün arkasında, dünyayı anlama ve değiştirme eylemi yatar. Yani sürüye uymayanların düşün ve eylem dünyası. Bu, bilinçli bir eylemdir ve bir rasyonalitesi vardır.
Ancak rasyonaliteye dayanan bu eylemin bir iç sesi, bir iç dünyası, bir iç tanrısı vardır ki, bu da vicdandır. Vicdan terazisinde tartılmayan, vicdanın süzgecinden geçmeyen bir akıl ile hakikate ulaşılmaz. Duygusuz bir akıl tehlikelidir! Sisyphos, aklın kaynağını duygular yoluyla taçlandırır. Onun içindir ki, tepelere doğru tek başına didinmek bile insanın yüreğini doldurmaya yeter!
Albert Camusun dediği gibi: İnsan, anlamsızlığına ve tüm baskılarına karşın yaşamı yenmek zorundadır.
İşte bu kitapta yazılanlar, Sisyphosca bir yolun ürünleridir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 325

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hemen Kitap

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız