Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Siyah Süt

Siyah Süt

Siyah Süt

Yeni Başlayanlar İçin Postpartum Depresyon

5/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Elif Şafak
Yayınevi :

Doğan Kitap

Standart Teslimat
24 - 30 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789759915315

Elif Şafak’ın anne olduğu senede geçirdiği doğum sonrasını bunalımını anlattığı, aynı anda hem anne hem de yazar olmanın güzelliklerinden ve zorluklarından bahsettiği otobiyografik eseri Siyah Süt, 2007 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Kitap, okurlar ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alarak en sevilen Elif Şafak kitapları arasında yerini almıştır.


Kitaptan bir örnek:


“Bir roman yazmak, zaman zaman içinde tek bir an’ı seçip kopartarak, giriş-gelişme-sonuca bağlanıncaya kadar ince ince işlemek demektir;


An’dan zaman doğurma sanatıdır roman, hakikati bozmaktır bir anlamda, samimi sahtekârlık...


Çünkü işin aslı, herkesin gayet iyi bildiği üzere, başı sonu olmaz hikayelerin...


Bu kitap bir roman değil. Ama olsaydı, seneler evvel Ada vapurunda başlardı muhtemelen...”


Kitabın metnine Latif Demirci’nin çizimleri eşlik etmektedir.


Sayfa Sayısı: 308

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 267

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 20

TÜM YORUMLARI GÖSTER
İlk Elif Şafak Romanımdı

İlk okuduğum romanıdır ve sonrasında tüm romanlarını okudum. Elif Şafak okumak biraz zordur, farklıdır, betimlemeleri yoğundur ama bu kitap içlerindeki en kolay okunanı.
"Sürekli iç sesleriyle konuşuyor" diye beğenmeyen bir-iki arkadaşım vardı ama bence her genç kızın/kadının/annenin içinde bu farklı sesler zaman zaman konuşur. İçindeki bu sesleri dinlemeyi bilen okuyucular bence bu kitabı zevkle okuyacaklardır.

19.04.2015

Anneliğe geçerken hayata bakış

Bu romanının kahramanı olarak karşımızda Elif ŞAFAK var. Yazar; kadınlık, annelik, kariyer arasında gidip gelirken yaşadıklarını, hissettiklerini kendine has üslubuyla dile getirmiş. Beynindeki ve yüreğinde çatışan fikirleri içinde yaşayan küçük parmak kadınlara verdiği isimlerle, davranışlarla somutlaştırmış. Ülkemizde ve Dünya’da neden az kadın yazar olduğuna, anneliği seçen kadınların kariyer şanslarının az olduğuna, hatta kadın yazarların şansının az olduğuna dair güncel, çeşitli örnekler sunmuş. Doğum sonrası depresyon konusunda da ilginç bilgiler vermiş.

26.05.2014

Vasat

Elif Şafak tarzı değildi sanki hiç. Belkide hiç yaşamadığım bir dönemi anlattığı için bir bağlantı kuramadım kendimle. Yarıda bıraktım demek istemiyorum ama öyle oldu ne yazıkki.

23.04.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.