Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sofie'nin Dünyası

Sofie'nin Dünyası

Sofie'nin Dünyası

Çevirmen: Sabir Yücesoy
Yayınevi :

Pan Yayıncılık

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789758434572


"Benzer insanların", yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, "3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" diyen Goethe'nin günübirlik insanlarından olmama yolunda ciddi bir adım.

15. yaşgününü kutlamaya hazırlanan Sofi, bir gün posta kutusunda "Kimsin" yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco'nun "Gülün Adı"nda Ortaçağ teolojisini romanlaştırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

"Sofi'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.Sayfa Sayısı: 587

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 587

Dil : Türkçe

Yorumlar 6

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok iyi

Felsefe sevenler için harika bir kitap. Ben çok sevdim. Herkese tavsiye ederim. Özellikle felsefe dersi görüp seven lise öğrencilerine. O yaşlarda okunmasının daha verimli olacağını düşünüyorum.

11.12.2017

Doğum günü hediyem.

Bu kitabı annem bana 15. yaş günüm için aldı.Şu an okuyorum ve elimden bırakmak aklımdan bile geçmiyor.Tüm kitapseverlere tavsiye ederim.

06.01.2016

Felsefe kitabı

Hikayesinde aman aman bir şey yok fakat felsefeye başlama amacınız varsa bu kitaptan başlamalısınız.

03.12.2014