Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Son Çağında Salur Kazan-Bir Dede Korkut Hikayesi

Son Çağında Salur Kazan-Bir Dede Korkut Hikayesi

Son Çağında Salur Kazan-Bir Dede Korkut Hikayesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Apelles Yayınları

Standart Teslimat
02 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050690842

Dede Korkut Hikâyeleri’nin başkahramanı Salur Kazan’ın yedi başlı ejderhayı öldürmesini beyan eder!

Oğlu Uruz’u savaşta kaybeden Salur Kazan, acılarıyla yüzleşmek, hayata daha güçlü şekilde tutunmak yerine kendisini ava vermişti. Ölene dek av yapacağına dair ant içmiş, obasından, dostundan uzaklaşmıştı; ta ki, o gün gelene kadar…

Khmer Ülkesi(Kamboçya)’den gelen iki tüccarın söyledikleri, Bayındır Han’ı harekete geçirmiş; savaş boruları çalınmış, davullar vurulmuş, tuğlar dikilmişti. Oğuz obaları için savaş düğün, düşman ise gümüş temrenli okların hedefi olan avdı. Ulu Toy kuruldu, kararlar alındı.

Oğuz ordularının başbuğu Salur Kazan tayin edildi. Ancak Salur Kazan habersizdi; umurunda da değildi. Bamsı Beyrek, Dede Korkut ve güzeller güzeli evdeşinin telkinleriyle vazifeyi kabullenerek yola çıktı. Bu sırada Komutan Gökboğa, Deli Dündar ve Kara Budak isimli yiğitler de Khmer Ülkesine gitmiş, tüccarların söylediklerini casusluk yaparak teyit etmeye çalışıyorlardı.

Nihayet Salur Kazan, yalnızca Dede Korkut’un bildiği, Oğuz Ata’nın mirası olan sırra erişti ve ordunun başına geçti. Karşısında iblislerden kurulu bir ordu vardı.

Cenk verildi, meydan iblislere dar oldu. Salur Kazan, düşmanın, şeytanın son oyunu olan bir ejderha ile karşılaştı. Er olana düşman fark etmez; zalim bir kişi yahut yedi başlı ejderha! Salur Kazan, ejderhanın da hakkından geldi ve son çağında kendi destanını yazdı.

Türkistan’dan Kamboçya’ya uzanan, Türk tarihinin, Kaşgarlı Mahmud ve Yusuf Has Hacib gibi önemli isimlerine yer verilen macera dolu bir hikâye…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 200

Ebat : 13,5 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.