Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sophia Vari Heykeller ve Resimler

Sophia Vari Heykeller ve Resimler

Sophia Vari Heykeller ve Resimler

Sopha Vari Sculptures And Paintings

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
29 Kasım - 05 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054642168


Sophia Vari, bir Yunan olarak doğmuş fakat bir dünya vatandaşı olarak yetişmiş. Yola bir ressam olarak çıktıktan sonra kendisini özgürleştirecek bir ifade aracının peşine düşmesi onu, içinde duyduğu ihtiyacı güçlü bir iradeyle karşılamak üzere heykelle buluşturmuş. Geometriyi, hacmi ve şekilleri alıp onları boşlukta insansılaştırma amacıyla yola çıkan sanatçı, ağır mermer ve bronzdan anıtsal heykellerinden kıymetli madenlere uzanan bir malzeme çeşitliliği içinde çalışıyor. Sergi salonlarına olduğu kadar dünyanın dört bir yanında meydanlara da konuk olan Vari, tuvallerinde ise kolaj ve boyamaları ile yine hacim, katman ve yüzeyler arası ilişkiler üzerinde arayışlarını sürdürüyor. Marisa Oropesa ve Maria Toral küratörlüğünde hazırlanan sergi Vari'nin heykel ve resimlerini bir araya getirirken sanatçının yapıtlarındaki zamansızlığa vurgu yapıyor. Katalogda ise metinlerle destekleniyor. Belirli bir zaman dilimi ya da mekâna sığdırılması güç eserleri fiziksel, mantıksal olanla duyusal olanı, düzle hacimliyi bir araya getiriyor.

Sophia Vari is Greek by birth but was raised as a world citizen. She started out as a painter, but her search for a means of expression that would liberate her brought her to sculpture, satisfying the need she felt inside. The artist has aimed to take geometry, volume, and shapes, humanizing these elements in a void, using a wide variety of materials such as monumental sculptures made of heavy marble and bronze, as well as precious metals. Vari presents her works at exhibition venues and city squares throughout the world; she continues her search concerning the relationship between volume, layer, and surfaces in her canvases through collage and painting. Curated by Marisa Oropesa and Maria Toral, the exhibition brings together Vari's sculptures and paintings, emphasizing the timeless quality of the artist's art. Difficult to compartmentalize into a specific time period or place, these works combine what is physical and logical with what is sensual, the flat with the voluminous.Sayfa Sayısı: 113

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe - İngilizce

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.