Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Subliminal A.Ş
Subliminal A.Ş

Subliminal A.Ş

Subliminal A.Ş

Yayınevi : Elma Yayınevi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055286415

Subliminal A.Ş Kitap Açıklaması


Bu kitap yıllar süren araştırmanın ve kuşkuculuğun sonucunda okuyucuda da kuşku yaratmayı amaçlıyor. Özellikle reklamlarda olduğu iddia edilen gizlenmiş simgelerin subliminal etkisi yoksa? Yapılan uygulamalar insan davranışları üzerinde söylendiği gibi etkili değilse? Aslında etkili oldukları yönündeki inançlar yüzünden etkili oluyorsa?

Subliminal A.Ş. Tüket - İtaat Et, eğitimci ve akademisyen Ferdi Bişkin'in subliminal algı ve reklamcılık üzerine yıllardır yürüttüğü çalışmaların olgunlaşmış fikirler olarak ortaya çıktığı, subliminal algı, ikna ve reklamcılık kavramlarıyla ilgili bugüne kadar duyduklarımızdan ve okuduklarımızdan farklı bir bakış açısı sunan, çok kapsamlı, özgün bir çalışma.,

Konunun tarihinden başlayarak derinlemesine araştırma yapan Bişkin, kitabında, gizlenmiş bazı simgelerle yapılan subliminal yönlendirmelerin amacına ulaştığı konusunda neredeyse hiçbir bilimsel kanıt olmadığını ortaya koyarken insan zihnini gerçekten etkileyen uyaranları da tüm açıklığıyla ele alıyor.

Subliminal reklamcılık ile ilgili ülkemizde yayımlanan ilk çalışmalardan biri olan Eşikaltı Büyücüleri kitabının yazarı, eğitimci Ahmet Şerif İzgören ve ABD'li araştırmacı, akademisyen Stuart C. Rogers'ın sunuşlarının yer aldığı eser, yazarın kitabın sonunda yer verdiği zengin kaynakçası ve makale listesiyle araştırmacılar için benzersiz bir kaynak olma özelliği de taşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 218

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Elma Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Faydalı

Okurken yorulmayacaksınız. Bu alanda yazılmış  akıcı kitaplardan. Konuyla ilgilenenlere farklı bir bakış açısı sunuyor. Tavsiye ederim.

11.01.2015

Farklılığı sevenlere

Şimdiye kadar subliminal mesajlarla ilgili duyduğumuz yada okuduğumuz şeyler bir diğerinin benzeriydi. Subliminal A.Ş. de ise durum böyle değil. Yazar konuya çok farklı açıdan bakmış ve kitapta kullanılan örneklerde düşüncelerini kanıtlar nitelikte olmuş. Pazarlama ve reklamcılıkla ilgili güzel bilgilere de yer verilmiş.Kitabın bize verdiği bilginin yanında eğlenceli yerleri de mevcut. Okurken sıkılmayacağınız şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap.

28.02.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.