Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sultan Alaeddin

Sultan Alaeddin

Sultan Alaeddin

7/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Bekir Manav
Yayınevi :

Pergole

Standart Teslimat
13 - 16 Aralık
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052394199

Sultan Alaaddin’i ne kadar tanıyoruz?

Onun hakkında neler biliyoruz?

O Sultan ki Türkmenler tarafından “Uluğ Keykubad” lakabına mazhar olmuş İslam neferi, adalet timsali, merhamet sahibi bir deha.

Anadolu coğrafyasında hakimiyeti ele alan yegane güç,

O bizim ecdadımızdı. Ecdadımızı tanımak adına;

Alâeddin Keykubad’ı tanımak Türklüğü tanımaktır. Onu tanımak İslam adaletini ve hizmetçiliğini tanımaktır. Onu tanımak tarihimizi tanımaktır.

Alâeddin Keykubad bir Oğuz Türk’üdür. Müslüman ve dindar bir hükümdardır.

Merhamet ve adalet sahibi bir hükümdardır.

Sultan Alaeddin kitabı, meşhur Selçuklu tarihçisi İbni Bibi ve muhtelif gerçek kaynaklardan Sultan 1. Alaeddin Keykubad’ın hayatı ve dönemini ele alan araştırma kitabıdır.

Kitapta, Alaeddin Keykubad’ın nasıl Sultan olduğu, ağabeyi İzzeddin Keykavus ile mücadelesi, Yassıçemen Savaşı, Alaiye fethi, Emirlerini öldürtmesi, dönemde yapılan savaş ve fetihler, fetihnamesi, mühür resimleri, Mevlana ve Ertuğrul Gazi ile olan ilişkileri kaynaklarla, dipnotlarla açıklanarak anlatılmıştır.

Dönem kronolojisi, Emirleri ve dönemde yapmış olduğu eserlerde bu kitapta mevcuttur. Sultan Alaeddin Keykubad dönemi için günümüzde son verilerle hazırlanmış akademik olmayan, herkesin anlayabileceği sadelikte, öz bir dil ile hazırlanmış başucu kitapları arasında yer alacak bir eserdir.

Kitap bir doktora tezi veya akademik bir çalışma değildir. Sadece Sultan 1. Alaeddin Keykubad’ı ve dönemini ele alması açısından eşine fazla rastlanmayan bir kitaptır.

Uluğ Keykubad’ı tanıtmak amacıyla hazırlanmış, tarih dersinin dışında Alaeddin Keykubad’ın özel yönlerini de ele alan, çeşitli kaynaklarla neşrederek sonuca kavuşturan özel bir yapıttır. Her konu bölümlere ayrılmış ve “İçindekiler” sayfasında bölüm ve konular belirtilmiştir.

Sultan 1. Alaeddin Keykubad’ı tanımak isteyen, döneme dair bilgiler arayan herkesin mutlaka okuması gereken bir eserdir.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 186

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız