Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sultana 101 Mektup - 101 Letters to the Sultan

Sultana 101 Mektup - 101 Letters to the Sultan

Sultana 101 Mektup - 101 Letters to the Sultan

Osmanlı'ya Mektuplar - Letters to the Ottomans

2/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Hızlı Teslimat
15 Temmuz
Standart Teslimat
16 - 20 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054421329


İdareciler elinden çıkan siyasî bir yazışma türü olarakmektuplar bizlere, tabi olduğumuz devletin siyasîarenadaki konumu, idarecilerinin takip ettikleri dışsiyaset ve şâir devletler nazarında gördükleri kabuledair şüphesiz mühim bilgiler verir. Bu kitapta yeralan 101 mektup da bu kabil malumat yanındaOsmanlıların siyaset geleneğine, diğer devletlerleikili münasebetlerine bir parça ışık tutuyor. Hermektubun muhteviyatından bahsedildiği özetler deçift dille (Türkçe-İngilizce) verildi ki, bu sayedeistifadenin çerçevesi de genişlemiş olsun...
Letters, as a means of correspondence by the hands ofpolitical leaders, undoubtedly provide us with substantialinformation about the status of the state in the politicalarena, theforeign affairs the politicians run and aboutthe significance that the state has in the eyes of theothers. And the 101 letters covered in this work areshedding a bit of light upon the political tradition ofthe Ottomans, and the mutual relations they had withtheir counterparts ete. We chose to give the summariesof the letters in two languages (Turkish-English) sothat the range of benefit would be wider.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 381

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Çamlıca Basım Yayın

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe - İngilizce

Yorumlar 1

Kitabın içeriği

Kitabı almadan önce tahmin ettiğim ve ürün açıklamasıyla zihnimde oluşan şuydu : Mektupların kopyaları ve bunlarla birlikte tercümeleri İngilizce ve Türkçe olarak  okumayı bekliyordum ancak bugün elime ulaşan kitaba baktığımda sadece bir hüzün ve af buyurun üzerimde enayilik hissettim çünkü sadece mektupların kopyaları ve kimden geldiği ve neden gönderildiği yazıyor yanş şöyle düşünün elinizde altın bir hazine var ve hiçbir işinize yaramıyor.Ben bu kitabı okumak için Arapça bilmek zorundayım, İngilizce bilmek zorundayım, Fransızca bilmek zorundayım İspanyolca ve dahası demem o ki bu kitap tamamen para israfı ve boş bir nimettir her hangi eski bir İspanyol yazısına bakmakla bu mektuplara bakmanın bir farkı yok çünkü iki türlüde anlamıyoruz.

25.11.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.