Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sultanların Günlüğü

Sultanların Günlüğü

Sultanların Günlüğü

Ay ve Güneşin Saltanatı

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Tilki Kitap

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055045487


Şehzade Gökhan ile Bey kızı Ayça'nın, Güneş ve Ayı kıskandıran sürükleyici saltanat öyküsü.

Ayça Mutlucan, kurduğu öyküyle bizi saraydan, İstanbul'un sokaklarına kadar Osmanlı'nın gündelik yaşamının içine sokuyor. Tarihi gerçeklikler, yetenekli kalemle öylesine can bulmuş ki kitabı okurken kendinizi Osmanlı sokaklarında geziyormuş gibi hissediyorsunuz.

Saraydan, hareme; kanlı saltanat kavgalarından, kıyameti andıran savaş meydanlarına; İstanbul'dan Fas'a... Daha fazlası her kesimden okuyucunun kendini kaptıracağı eserin içinde....
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tilki Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 560

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

harika

harika bir yazar harika bir kitap okunmaya değer :)

20.12.2015

GENİŞ TANIM

Tarih ve fantastiğin birleşmiş haline; Osmanlı dönemine davetlisiniz.

Şehzade Gökhan, padişahın en küçük oğludur. Konya sancakbeyi olarak saltanat hayallerinden uzak bir yaşam sürer. Bir gün babasının vefat haberi ile hayatı ve hayalleri değişecektir... Kardeşi eski padişahın ölümünü fırsat bilip tahta oturan Sultan Reşat, şehzadenin ve ağabeylerinin ölüm emrini vermiştir. Fakat Anadolu Beylerbeyi Tulpar Paşa, genç şehzadenin başına gelecekleri öğrenmiş, önüne geçmek için harekete geçmiştir. Lakin bu kıyımdan sadece Gökhan, annesi ve yeğeni Saruhan kurtulacaktır. Kayıplarının acısı ile yüzleşen genç şehzade, acısının ve öfkesinin etkisiyle, hiç istemediği bir yola baş koyup tahtı geri alacaktır. Ama genç şehzadenin asıl mücadelesi şimdi başlamıştır.

Artık bir padişah olan Gökhan, haremi yönetmekle yetinmek istemeyen büyük validesinin önünü kesmek zorunayken, diğer yandan da devletini iç ve dış düşmanlara karşı korumak ve güçlendirmek zorundadır. Bunu yaparken de ona en büyük desteği Tulpar Paşa ve paşa kızı Ayça verecektir. Paşanın kızı ile evlenen padişah, büyük valide kanadını denetlemek için karısını devreye sokarken, kendisi de hırslı paşalar ve İslam topraklarını işgal etmeye çalışan haçlı artıklarıyla savaş verecektir. Tulpar Paşa da tüm gücünü kullanarak, eski ve tehlikeli bir düşmanın varlığının yeniden ortaya çıktığı haberini almasıyla, Kara Kardeşlik'e karşı savaş verecektir.

Osmanlı topakları dört bir yandan ateş çemberindedir. Bu kanlı savaşta hayatta kalanlardan çok ölenler olacaktır..

02.01.2015