Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Süryani Vakanüvisler

Süryani Vakanüvisler

Süryani Vakanüvisler

Çevirmen: Mustafa Aslan
Yayınevi :

Doz

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944227551


Mezopotamya denince uzak, efsunlu bir diyarı anımsayanlara aslında bu diyarın ne denli yakın ve bize ait olduğnu bir daha anımsatan bir çalışma. Süryani Vakanüvisler adlı bu çalışma Hıristiyanlığın doğup hayat bulduğu ve yayıldığı dönem, yayılma tartışma ve çatışmalar birinci derecedeki tanıkların kalemleriyle aktarılmakta.
Bu kitapla Kadim Halk Süryanilerin tarihinde bir gezintiye çıkan okuyucu, sadece Süryanilerin ve Hıristiyanlığın geçmişine değil, aynı zamanda İslamiyetin doğup gelişmesine, İslam tarihi ile beraber Fars, Arap, Kürt, Ermeni ve Türk tarihine de faydalı bir yolculuk yapmış olacak. Değişik inançlara sahip bu halkların birbirleriyle ilişkileri, savaş ve çatışmaları, uzlaşma ve etkileşimlerine, günün moda deyimi ile Doğu-Batı ilişkilerinin kökenine de bir anlamda tanıklık edecektir.

Her okuyucunun rahatlıkla okuyabileceği bu çalışma, aslında konu ile ilgilenmek isteyen akademisyenlere de yol göstermekte, kaynaklar vermette, kaynaklara ulaşmanın yolunu da tarif etmektedir.

Yazar Ephrem-Isa bu konuda en yetkin akademisyenler arasında olup daha önce yine Doz Yayınları arasında çıkan "Süryani Tercüman ve Filozofları" adlı çalışması oldukça ilgi görmüştür.Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doz

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız