Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Taliban'ın Yükselişi

Taliban'ın Yükselişi

Taliban'ın Yükselişi

Afganistan'da Yeni Dönem

Yayınevi :

Mana Yayınları

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055793272


Taliban, Afganistan ve Pakistan yine gündemde. Böyle bir dönemde bölgeyi ve bölgede yaşanan gelişmeleri daha yakından tanımak için içeriden yazılmış bir kitabın ciddi ihtiyaç olduğu açıktır.

Elinizdeki kitabı bu açıdan yararlı görerek okuyucularımıza sunduk. Kitabın yazarı Ahmed Muvaffak Zeydan; yıllarca bölgede yaşamış, El Kaide lideri ile çok defa, Taliban lideri Molla Ömer ile günlerce görüşmüş; medreselerin içine girmiş, kabilelere aylarca konuk olmuş; bölgeyi iyi okuyabilen kısacası kitabını masa başında değil de sahada yazan bir gazeteci; El Cezire'nin Afganistan-Pakistan bölge şefi.

Yazar, gözlemleyip tanık olduklarını -batı medyasını da alabildiğine kullanmak suretiyle- yöneticilerin, gazetecilerin, politikacıların ve siyasi yorumcuların görüş-tesbit ve demeçleriyle destekleyip zenginleştirerek kitap haline getirmiştir. Zaten aktüel olan kitaba Türkçe baskısı için en son gelişmeleri de ekleyerek, daha güncel ve daha yararlı olacak şekilde sizlere sunmamızı sağlamıştır.Sayfa Sayısı: 306

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mana Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 306

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!