Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tek Doktor

Tek Doktor

Tek Doktor

Çevirmen: Ebru Sürmeli
Yayınevi :

Koton Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056556142


Amerikan tıbbının benzersiz seslerinden birinin anlattığı epik hikâye Tek Doktor'da, seçkin bir hekimin kariyerinde karşılaştığı yaşam değiştiren deneyimler anlatılıyor. Her gün karşılaştığı krizler ve hayal kırıklıkları arasında bölünen Reilly, göz korkutan birkaç zorlukla aynı anda uğraşmak mecburiyetinde; tanınmış bir eğitim hastanesinin yoğun servislerinde ilgilendiği sıra dışı hastalar; doksan yaşındaki annesiyle babasının ölümcül hastalıkları ve üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen aklından çıkartamadığı kapanmamış bir dosya. Reilly'nin hastaları ve yakınları ciddi tehlikeler atlatır, yürek parçalayan kararlarla boğuşur ve tıbbın iyileştirme gücünün sınırlarıyla yüzleşirken Tek Doktor parçalara ayrılmış, insani yönünü yitirmiş, ticaret odaklı ve gerçek ilginin zor bulunduğu sağlık hizmeti sistemini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Tek Doktor ilginç karakterlerle dolu, karanlık sırları, esrarengiz hastalıkları, imkânsız düşleri olan insanların hikâyelerini hassas ve empatik bir dille anlatıyor, bir zamanlar bütün hekimlerin el üstünde tuttuğu mesleki değerleri hatırlatıyor. Tek Doktor Dr. Brendan Reilly'nin doktorluk hakkındaki "hakikati" anlama arayışı ve tek doktorun yaratabileceği farka dair dokunaklı bir vasiyet.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Koton Kitap

Sayfa Sayısı : 560

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

2'si bir arada

Ben 4. Sınıf Tıp öğrencisiyim şu anda da dahiliyede staj yapıyorum kitaptaki doktorunda dahiliyeci olması tesadüf oldu benim için.Kitabın bazı bölümleri sıkıcı (özellikle bu Amerika sağlık sistemini eleştirdiği yerler ve araştırmalardan falan bahsettiği yerler)ama çok zevkli ve bana çok şey kattığı kısımlarıda var bu kısımlar daha ağırlıklı.Onla birlikte vakaları çözmeye çalışmak sanki onunla dolaşıyomuş hissi yaşatıyo size ve merak uyandırıyor. Onun klinik gözlemleri fizik muayenelerini okumak çok zevkli. Bence her tıp öğrencisinin okuması gereken bir kitap.

02.03.2017

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız