Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Teknede Üç Kişi

Teknede Üç Kişi

Teknede Üç Kişi

Yayınevi :

Bilgi Yayınevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789754941255


1938'de Üçüncü Kattaki Kiracı, 1954'te de Teknede Üç Kişi filme alındı. Son filmin yönetmeni Ken Anakin, başrol oyuncuları da Laurence Harvey, J. Edwardws, D. Tomlinson'dır.
Jerome K. Jerome bu kitap için kendisi şöyle diyor. "Dünya bu kitaba karşı çok iyi davrandı... Sanıyorum tüm Avrupa dillerine çevrildikten başta, birçok Asya diline de çevrildi. Bana binlerce mektup getirdi. Gençlerden, yaşlılardan, sağlamlardan, hastalardan, neşelilerden, üzgünlerden. Dünyanın her tarafındaki ülkelerin kadın ve erkeklerinden mektuplar aldım. Olay olarak hepsi bu. Şimdi geriye, bu olağanüstü başarının neye dayandığını aıklamak kalıyor. Bakıyorum ki, bunu yapabilecek durumda değilim. Yazdığım başka kitaplar bana daha zekice, daha komik gelmişti. Oysa kamuyouy beni TEKNEDE ÜÇ KİŞİ'nin (Köpeği saymazsanız) yazarı olarak hatırlamakta direniyor. Bana da, aranan açıklama ne olursa olsun, bu kitabıgerçekten kendim yazdığımı kabullenmektedn başka çare kalmıyor."
Teknede Üç Kişi, yaklaşık yüz yaşında bir yapıt; hem çok eski, hem çok yeni bir kitap. İyi anlaşan, kafa dengi üç arkadaşın; iyi yürekli, içten, düş gücüişlek, savruk, beceriksiz, elindeniş çıkmaz üç tatlı tembelle, türünün bütün üstün niteliklerini taşıyan, temiz yüzlü saf bir köpeğin iki haftalık tatili.
Köpeği saymazsanız bu üç kişi, bir tekne gezisinde ilginç mi ilginç, gülünç mü gülünç bir tatil yaşarlar. Bu üç maymun iştahlı genç ada, kürek çekerken suya düşen; yumurta kırarken neredeyse çekice sarılan; çamaşır yıkarken koca ırmağı bulandıran bu üç genç adam, yüzyıldır hiç yaşlanmamışlar, hala okuyanları kahkahaya boğuyorlar.
Onlar için her şey sudan ucuz, sudan kolay; bavul mu hazırlayacaksınız? Onlardan örnek alın! Çadır mı kuracaksınız? Onlardan örnek alın! Ancak... Yaptıklarının tam tersine yaparak!


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.