Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Temel Programlama - Programlama Dilleri 1
Temel Programlama - Programlama Dilleri 1

Temel Programlama - Programlama Dilleri 1

Kodlamaya Yeni Başlayanlar İçin

Yayınevi : Seçkin Yayıncılık - Hukuk Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750239021

Temel Programlama - Programlama Dilleri 1 Kitap Açıklaması


Kitap; Eğitim fakültelerinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümlerinde okutulan "Programlama Dilleri I" dersine uygun olarak, temel seviyede ve öğrencilerin anlayacağı şekilde bol örneklerle hazırlanmıştır.

Kitapta, konu ile ilgili temel kavramlar, gereksiz detaylara girilmeden sade bir dille anlatılmış, anlatılan konular çok sayıda çözümlü örnek ile desteklenmiştir. Örneklerin çözümü Pascal ve C programlama dilleri olmak üzere iki dilde de aynı anda verilmiştir. Böylece programlama dilleri arasındaki benzerlik ve farklılıkların aynı anda görülmesi amaçlanmıştır. Verilen örnekler ve problemler genellikle eğitim alanındaki problemlerin çözümüne yönelik olmasına özen gösterilmiş ve özellikle öğretmenlerin sıklıkla kullandığı ölçme ve değerlendirme gibi konularda yoğunlaşmıştır. Kitapta verilen örneklerin çözümü ve örnek çalıştırma ekranları verilmiştir. Her bölümün başında bölümün hedefleri listelenmiş, bölüm sonunda da örnek problemlere yer verilmiştir.

Kitap, ders kitabı olarak hazırlanmış olmasına karşın, konuyla ilgili kendini geliştirmek ve diğer programlama dillerini öğrenmek isteyenler için de yardımcı bir kaynak olacaktır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Temel Kavramlar
Algoritmalar
Değişkenler, Veri Tipleri ve Atama
Giriş
Çıkış Deyimleri
C Programlama Dili
Pascal Programlama Dili
Kontrol Yapıları
Diziler
Alt Programlar
Dosyalar
Çözülmüş Yüzlerce Örnek Program
Programları Online Derleme ve Çalıştırma
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.