Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


The World Cafe (Dünya Kafe)

The World Cafe (Dünya Kafe)

The World Cafe (Dünya Kafe)

The World Café

Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759064488


Dünya Kafe, işbirlikçi diyaloğu geliştirmek, kolektif bilgiyi paylaşmak ve eyleme yönelik yeni fırsatlar keşfetmek için esnek, kullanımı kolay bir yöntem gösteriyor. Juanita Brown ve David Isaacs yedi temel tasarım ilkesinin ana hatlarını belirleyerek çok büyük gruplarda bile "önemli konuşmalar"a ev sahipliği yapmak ve bunları bir araya getirmek için gerekli pratik ipuçlarını ve araçları sağlıyorlar. Kitabın her bölümünde dünya üzerindeki meslek, eğitim, hükümet ve toplum kuruluşlarından gerçek öykülere ağırlık verilerek Dünya Kafe yaklaşımının birbirinden farklı ortam ve kültürlere nasıl uyarlanabileceği anlatılıyor. Hewlett-Packard, Amerikan Kalite Birliği (American Society for Quality) Texas Üniversitesi ve benzeri birçok kuruluştan örnekler yöntemin uygulanış biçimlerini gösteriyor.

Canlı sistemler düşüncesine dayanan bu yöntem, hem kişisel ilişkileri hem de insanların geleceği birlikte yaratma kapasitelerini geliştirerek kuruluşunuzun ya da topluluğunuzun gerçek işi ve önemli soruları etrafında gerçek diyaloğu ilerletmek ve dinamik konuşma ağları yaratmak için yararlanılabilecek kanıtlanmış yenilikçi bir yaklaşım tarzıdır.

"Bu kitap doğruyu söylüyor: Konuşmayı değiştirirseniz, geleceği değiştirebilirsiniz. Daha da önemlisi bu kitap bu işi nasıl yapacağınızı anlatıyor. İşlerimizde ve yaşamlarımızda daha iyi bir gelecek yaratmak için hepimize esin kaynağı olabilir."
-Alan M. Webber, Kurucu Editör, Fast Company ve
Eski Baş editör, Harvard Business Review

YAZARLAR

David Isaacs
Amerika Birleşik Devletleri'nde ve yurtdışında deneyimli yöneticilerle çalışan bir örgütsel ve iletişimsel strateji şirketi olan Clearing Communications'ın başkanıdır. Hewlett-Packard, Intel, Kraft General Foods, Scandinavian Airlines Systems ve Sanofi-Aventis gibi şirketler de dâhil olmak üzere çok sayıda şirket müşterisiyle işbirliği yaptı.


Juanita Brown
Partneri David Isaacs'la birlikte Dünya Kafe'nin kurucularından biridir. Önemli örgütsel ve sosyal konular üzerine stratejik diyaloglar için yenilikçi forumlar yaratarak bunlara ev sahipliği yapan yazar, düşünme partneri ve tasarım danışmanı olarak deneyimli liderlerle işbirliği yapıyor.Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

Sayfa Sayısı : 320

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız