Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Transmedya Hikaye Anlatıcılığı: Angry Birds Evreni Örneği

Transmedya Hikaye Anlatıcılığı: Angry Birds Evreni Örneği

Transmedya Hikaye Anlatıcılığı: Angry Birds Evreni Örneği

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058097902

Son yıllarda yaşanan teknolojik dönüşümle birlikte iletişim araçları ile medya araçları arasındaki çizgi bulanıklaşmış, sınırların net olarak çizilemediği yakınsama süreci başlamıştır. Çoklu medya fonksiyonlarının mikro cihazlarda dahi kullanımına imkân veren yakınsama, internete her zaman her yerdelik özelliğini yüklemiştir. Böylece bireyler medyayla izlemek, okumak, dinlemek gibi pasif olan ilişkilerine interaktivite sayesinde üretim ve katılımı da ekleyerek aktive olmuşlardır.

Medya yakınsaması, medya üreticilerini yeni arayışlara yöneltmiş, izleyici kitleyle olan ilişkilerini genişletmiştir. Bu yeni ilişki şekli, transmedya hikâye anlatıcılığı kavramının çıkışına yol açmış aktif izleyicinin katılımıyla yaygın bir şekilde uygulanmaya başlamıştır. Transmedya hikâye anlatıcılığı, medya metinlerini yeni bir estetik forma büründürürken, kurgusal evrenin gidişatına yön veren, yorum ve düşüncelerini paylaşan, ortak çalışmalarla evreni büyüten tüketiciye de zenginleştirilmiş eğlence dünyasını deneyimleme imkânı sunmuştur.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız