Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türk Dikkati

Türk Dikkati

Türk Dikkati

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Dergah Yayınları - Çağdaş Türk Düşüncesi Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789759957759


Türk tarihinde dikkat esastır. Bu dikkat, asıl hareket noktası ile son şeklini tarih ve coğrafyadan alır. Yeni olan her şey eskiye benzediği ölçüde bir kıymet ifade eder. Bir "mahkeme-i kübrâ" olarak görülen tarih, düne kapanarak bugüne açılanlar sayesinde bir kuvvet hâline gelir.

Yûsuf Has Hâcib, Kınalı-zâde'nin; Gelibolulu Âlî İbnülemin'in şahsında yenilendiği gibi, Nizâmü'l-mülk, Sokullu Mehmed Paşa'da; Yavuz Sultan Selim de IV. Murad'da mükerrer hâle gelir, biri öbüründe devam eder.

Fikir hayatımıza, yattıkları mezarlardan tesir eden Mâtürîdî'nin kelâm, Gazzâlî'nin felsefe, Mevlânâ'nın tasavvuf, Cevdet Paşa'nın da tarih sahasında çalışan bir akademisyenden her zaman için daha yeni ve güzel olmasının sırrı budur. Onlar Türk düşüncesinin erkân-ı erbaasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 289

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Sayfa Sayısı : 289

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız