Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye ve Komşu Ülkelerde Yönetim

Türkiye ve Komşu Ülkelerde Yönetim

Türkiye ve Komşu Ülkelerde Yönetim

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

TİAV

Standart Teslimat
18 - 22 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058151376

Türkiye ve Komşu Ülkelerde Yönetim, başlığını taşıyan bu çalışma Türkiye’yi ve komşu ülkelerdeki yönetim yapısını (devleti) ele almaktadır. Genelde, Türkiye ve yakın coğrafyasında bulunan ülkelerin tarihlerini, toplumsal ve ekonomik yapılarını, yönetim sistemlerini, Türkiye ile ilişkilerini; özelde ise İçişleri Bakanlığı, iç güvenlik ve sınır yönetimine ilişkin teşkilatlanmalarını incelemeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda araştırma yapılırken literatür taraması yanı sıra, Dışişleri Bakanlığı’ndan da destek alınmıştır. Örtük biçimde Türkiye ile karşılaştırma yapılması üzerine kurgulanan bu çalışmada, Türkiye merkezli bir yaklaşım benimsenmiştir.

Türkiye odaklı bu çalışmada, ilk sırada Türkiye’ye yer verilmiştir. İkinci sırada ise Türkiye’nin kuzeyinde bulunan Rusya yer almıştır. Daha sonra saat yönünde sırasıyla Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ülke incelemeleri yer bulmuştur. Bu çalışmada toplam 12 ülkenin yönetim sistemi incelenmiştir. Suriye’de 2011 yılında başlayan yönetim krizinin ve vekâlet savaşlarının devam ediyor olması nedeniyle, çalışmanın kapsamı dışında bırakılmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.