Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'nin Avrupa'daki Geleceği

Türkiye'nin Avrupa'daki Geleceği

Türkiye'nin Avrupa'daki Geleceği

ABD - AB - Ortadoğu Üçgeninde Türkiye'nin Yeri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi

Standart Teslimat
21 Ağustos - 23 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789751033260


Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyelik sevdası, 1987 yılından buyana uyum yasaları, reddedilmeler, karşılıklı restleşmeler ve yeşilışık yakmalarla devam etmektedir. Irak Savaşı, Avrupa'da patlak verenekonomik kriz, enerji kaynaklarının azalması ve Arap Baharı ilegüç dengelerinin yeniden şekillendiği günümüzdeTürkiye, Ortadoğuiçin anahtar niteliğinde bir oyuncu konumuna gelmiştir. Hem AB'ninhem de Türkiye'nin önde gelen ortağı ABD ise bu ikili arasında dahayakın ilişkiler kurulmasının en azimli destekçisidir. Türkiye'yi'Truva Atı'na benzeten NathalieTocci, bu dinamik üçgen içindekiilişkinin öyküsünüanlatırken, bir yandan da ABD'nin müttefikleriarasındaki ilişkileri nasıl ve neden şekillendirdiğini açıklamaktadır.Politik temellere dayanan bir çalışma olan bu kitap, derinlemesineyapılmış söyleşiler ve resmi belgelerle de konuları anlatmakta veçıkar odaklarının genel görünümlerini çizmektedir.

"NathalieTocci, Amerika'nın Avrupa ile bire bir politikalarınınçarpıcı bir örneği olarak Türkiye'yi ele alıyor..."
Jan Zielonka, Europe as Empire: The Nature of EnlargedEuropeanUnion'un yazarı.

"Avrupa'nın, Amerika'nın çabalarına karşı gösterdiği gönülsüzlüğüve çıkarttığı zorlukları asla abartmayan Tocci, bu büyük tarihsel çabayadaha fazla katkı sağlayabilmesi için ABD'ye gerçekçi ve yararlıbir yol sunmaktadır."
Morton Abramowitz, The United StatesandTurkey: Allies inNeed'ineditörü.Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız