Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türklerin Şifresi 1

Türklerin Şifresi 1

Türklerin Şifresi 1

Yayınevi :

Buğra Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056802157

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

 “Tarihi bilmek, bugünü anlamak ve geleceği inşa etmektir.”

Türk Dünyası’nın olduğu kadar, dünya üzerindeki akraba halkları da bugüne kadar hiç olmadığı kadar kendilerini “Türklerin Şifresi”nde bulacaklardır.

Dilbilimsel bir gerçeklik altında tüm dünya insanlarının etnik aidiyetlerinin anahtarını veren analizler sonucunda; Adam ile Havva’nın temsil ettiği halklar ile diğer dünyalıların  arasında oluşan akrabalığın sonucunda türevleşen  Adem baba ile Amine ananın uşaklarını temsil ettiği “Kutsal-hükümdar”/”Kutsal-Savaşçı” unvanıyla anılan Turani/İrani halkları oluştururken, aynı zamanda türeyen  Edam ve Eva soyundan  Evrani/Revani “dünür” unvanlı  halkların da  beraberliğinde, tüm kavimleri içeren  halka tamamlanmış oldu.

Tek Tanrıcı, tevhid dininin ilk sahipleri olan Adam ile Havva’nın soyunun temsil ettiği gök dini inancı, “Tek-Tanrı-Halkı”nı temsil ederken, çoklu tanrılara tapınan unsurlar da tüm tarihi süreçlerin  “Bin-Tanrı-Halkı” olarak anıldılar. Bu iki inanç ekseni altında oluşan melez kavimlerin arasındaki ayrışma, tarihi süreçlerin “cihan-hâkimi” ve “cihanşümul” iddiasını sürdüren göçebe imparatorluk  devletlerinin olduğu kadar, onların Hind-İrani uzantılarından neşet eden ve yerleşik devlet düzeni temsil eden  hükümran iki ailenin de ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Bu çoklu hanedan aileler arasındaki dünya hakimiyeti kavgası, aynı zamanda  temsil ettikleri halkların siyasi ve dini savaşları olarak dünya tarihinin şekillenmesine yol açtı.

Bu kitap,  “Türklerin Şifresi” yazı dizisinin “Birinci Cildi”ni, yani “Giriş Bölümü”nü oluşturmaktadır.

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 672

Ebat : 13,5 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız