Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Turuncu'nun Seyir Defteri

Turuncu'nun Seyir Defteri

Turuncu'nun Seyir Defteri

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786050305043

15 Haziran 2017’de Ankara Güvenpark’tan Istanbul’a dogru yürümeye basladım. 14 Haziran’da yoldasım, partimizin Istanbul Milletvekili Enis Berberoglu “Casusluk” suçlaması nedeniyle yargılandıgı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıstı, ki olmayan bir suçtan verilen bu karar, bıçagın kemige dayanması, tuzun kokmasıydı. Yürüyüsüm boyunca üstünde sadece “Adalet” yazan bir döviz tasıdım; 25 gün boyunca yürüyüsüme milyonlarca “Adalet” arayıcısı eslik etti.Hep birlikte, zihinlerdeki korkuyu yıktık. Tüm haksız tutuklamalar, tüm haksız ihraçlar, tüm haksız atamalar, tüm haksız terfiler, acımasız imar uygulamaları, doga katliamları son bulsun, fikir ve ifade özgürlügünü, örgütlenme hakkını çevreleyen tüm sınırlar, din ve vicdan özgürlügünün önündeki bütün engeller ortadan kalksın, “Türkiye’de yasamak, sevmek gibi gönülden olsun” diye yürüdük.
Bunları basaracak olanlar bizleriz; “Hak- Hukuk- Adalet” sloganı ise yol haritamız. Bu baglamda, 25 gün süren ve Istanbul Maltepe’de sona eren, Türkiye’nin gelecegini sekillendiren yürüyüsümüzün kayda geçiricileri oldu.


Kaleme aldıkları, tarihe düsülen önemli notlardır. Bu türden çalısmalar sadece bugün için degil, gelecek kusakların da adaletin Türkiye’de nasıl kazanıldıgını ögrenmeleri, bu kazanımın degerini bilmeleri için önemlidir. Yürüyüsümüzü, “Günce” olarak aktarmaya çalısan, metinlerini kitaba dönüstüren Banu Özdemir’in çalısmasını bu sekilde degerlendiriyor, kendisini kutluyorum. Hakka, hukuka ve adalete duydugum inançla tüm “Adalet” arayıcılarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 172

Ebat : 15 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız