Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tutsak Güneş

Tutsak Güneş

Tutsak Güneş

5/10 - 48 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ayşe Kulin
Yayınevi :

Everest Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051419336

“Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gökcisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yaşamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı.”


 


Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke… Tiran ölmüş ve oğlu başa geçmiştir. Ülke, din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir demir yumrukla yönetilmektedir. Katı yasalarla sınıflara ayrılan halksa, yoğun denetim ve gözetim altında yaşamaktadır. Güneşse, kimselerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, “Gökcisim” denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir.


Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de, bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını fark eden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse, güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.


Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar… Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş’te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.


 


 (Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 3. Basım

Sayfa Sayısı : 440

Ebat : 14x20

Dil : Türkçe

Yorumlar 10

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ayşe Kulin kitabı değil sanki...

Ayşe Kulin'in okuduğum 10. Kitabı ve beni hüsrana uğrattı maalesef. Kurgu ve anlatım çok özensiz ayrıca kitap yazım hatalarıyla dolu. Tam bir hayal kırıklığı!

14.11.2016

Merakla Bekliyorum

Listeme eklediğim bir kitap, ilk fırsatta alıp okuyacağım. Karamsar gibi görünse de günümüzü yansıtıyor.

17.04.2016

Yazık

İlk defa bir Ayşe Kulin kitabını okuyamadım.

06.04.2016