Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Üç Adımda Evren

Üç Adımda Evren

Üç Adımda Evren

Güneşimizden Karadeliklere Kara Enerji'den Kara Madde'ye Evrenin Gizemi

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Standart Teslimat
26 Temmuz - 28 Temmuz
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051064369


Güneş'in yarın doğacağını nereden biliyorsunuz? Buzun kaygan olduğunu, ocağa yanan kibrit yaklaştırdığımızda gazın alev alacağına olan inancımızı doğrulayan nedir?

Güneş ve yıldızlar gibi dokunamadığımız şeyleri nasıl anlamaya çalışırız ve görülmelerini sağlayacak ışığı bile yaymayan, fizikçilerin karadelik, kara madde ve kara enerji olarak bahsettikleri nesneleri nasıl anlayabiliriz? Bu soruların cevaplarını bilim insanlarının zihinlerinde oluşturdukları üç dünya arasındaki bir yolculuk yardımıyla bulmaya çalışacağız. Gördüğümüz dünya, keşfedebileceğimiz dünya ve bildiğimizi düşündüğümüz dünya.

Üç adımda evrenin gizemlerini gözler önüne seren bu kitapta, üç farklı mecazi evren yer almaktadır: algılanan evren, saptanan evren ve teorik evren. Bu üç evrenin etkileşimiyle bilimsel dünya görüşü oluşur. Algılanan evren her gün deneyimlediğimiz dünyadır.

Gördüğümüz, duyduğumuz, kokusunu aldığımız, dokunabildiğimiz, tadabildiğimiz ve bu duyulardan hissettiklerimizi hatırlayabildiğimiz dünyadır. Aklımızın, zamanının büyük bir kısmını geçirdiği dünyadır. Aslında algıladığımız evrende yaşıyormuşuz gibi görünüyor olabilir; fakat gerçekte her gün bu dünyanın sınırlarına ulaşıyoruz.Sayfa Sayısı: 348

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 348

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 1

Oldukça enterasan

Bir bilim kitabı olarak bu kadar anlaşılır bir yazı dili kullanılması( matematik formuülleri hariç ) zevkle okunmasını sağlıyor. Ayrıca 3 evren fikri oldukça da cazip. Okunmasını tavsiye ederim.

10.09.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız