Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uluslararası İktisat - Yeni Yönelimler

Uluslararası İktisat - Yeni Yönelimler

Uluslararası İktisat - Yeni Yönelimler

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054484164


Kitap öncelikle uluslararası ticaret sorunlarıyla uluslararası finans sorunları arasındaki karşılıklı ilişkileri, son yılardaki gelişmeleri de göz önüne alarak ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Uluslararası ticaret, değişimin sebepleri, içerikleri, sağladığı getirileri ile korumacı politikaların ya da serbest ticaretin sonuçları ve bu arada karşılaştırmalı üstünlükler ve rekabetçi üstünlükler teorileriyle ilgilenmektedir.

Kitapta son yıllarda uluslararası iktisat içerikli eserlerde geniş yer bulan; uluslararası alan, bölgeler arası alan, çok uluslu şirketler ve yeni uluslararası eğilimlere yer verilmiştir.

Ayrıca uluslararası finans çerçevesinde döviz kurlarının belirlenmesinde; çok kısa dönem, kısa dönem, uzun dönem ve çok uzun dönem teorilerine, sabit ve esnek kur çerçevesinde dışa açık makro ekonomi konularına, ticari dengesizliklerin sonuçlarına ve finansal entegrasyon sorunlarına da yer verilmiştir.

Nihayet kitapta, 2007 ağustos ayında başlayan küresel krizin uluslararası ticaret ve finans ilişkileri üzerindeki etkilerine ve Avrupa kamu borç krizi sorununa değinilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ezgi Kitabevi Yayınları

Sayfa Sayısı : 320

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız