Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Wilhelm Dilthey ve Felsefesi

Wilhelm Dilthey ve Felsefesi

Wilhelm Dilthey ve Felsefesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Say Yayınları

Standart Teslimat
18 - 20 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050204872


Wilhelm Dilthey 19. yüzyıl felsefesinin en önemli düşünürlerinden birisidir. O, yaşam felsefesi, tarih felsefesi ve özellikle hermeneutiğe yaptığı katkılarla bilinir. Çağdaş felsefeyi Dilthey olmadan anlamak zordur. Başta Heidegger olmak üzere Gadamer, Habermas, Frankfurt Okulu ve Plessner gibi düşünürler şu ya da bu şekilde Dilthey felsefesiyle ilgilenmiş, bu felsefenin güncellik kazanmasına katkı sağlamışlardır. Dilthey'i çağdaş felsefede önemli bir yere getiren düşünür hiç şüphesiz H.-G. Gadamer'dir. Gadamer sistemleştirdiği felsefi hermeneutik akımını ana hatlarıyla Dilthey'den tevarüs etmiş; onu Heidegger üzerinden okuyarak Dilthey hermeneutiğini kendi özgün düşünceleriyle dönüştürmeyi başarabilmiştir. Elinizdeki eser, Dilthey felsefesine bir giriş olarak tasarlanmıştır. "Giriş" kitapları felsefe literatürümüzde maalesef henüz çok fazla yer bulabilmiş değildir. Bu eserin öncelikli amacı, söz konusu açığın en azından bir kısmını kapatmaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Sayfa Sayısı : 336

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

ÇOK AMA ÇOK GÜZEL...

ALBÜM GENELİ İTİBARİYLE TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM..ANCAKKKK ''YA SENİNLE YA SENSİZ''İ BİR DİNLEYİN..ÖFFFF..ÖFFFFFFF:d SÜPER SÜPER ..KIRAÇ İÇİMİ ÇOŞTURDUN ..HARİKASIN:)

10.06.2007

Süperrrrrr

Albüm süper olmus. Herkese tavsiye ederim.

29.05.2007

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız