Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Wittgenstein-Dahinin Görevi
Wittgenstein-Dahinin Görevi

Wittgenstein-Dahinin Görevi

Yazar: Ray Monk
Yayınevi : Kabalcı Yayınevi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759970260

Wittgenstein-Dahinin Görevi Kitap Açıklaması


''Üzerinde konuşulamayan konusunda susmalı'' der ve felsefe tarihine geçecek kitabı Tractatus'u bitirir Wittgenstein. Az çok felsefeyle haşır neşir olan herkes için bu bitiş cümlesi nasıl bir başlangıç noktasıysa, Wittgenstein için de bu kitabın bitişi - yani sarsıcı bir felsefi sistemin kuruluşu - bir başlangıca işaret ediyordu. Wittgenstein, disiplinin uzun tarihi boyunca belirleyici olmuş figürlerin hiçbirinin yapmadığı bir şeyi yapacak, ilk kurduğu felsefi sisteme aykırı ikinci bir felsefi sistem kuracaktı. Felsefi Soruşturmalar adlı kitapta şekillendirdiği sistem yine Wittgenstein'ın soyut düşünme becerisinin nerelere kadar uzanıp, hangi sınırlara ulaşılabileceğini gösterir.
Her zaman tutkulu bir bağlılığın peşinde olan, sözcükleri kudretli, ama eylemleri daha da çok ses getiren bir Doğrucu'nun hikayesi...Sayfa Sayısı: 848

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kabalcı Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2005

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.