Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yankılı Kayalar-4.5.6. Sınıf Öğrenc

Yankılı Kayalar-4.5.6. Sınıf Öğrenc

Yankılı Kayalar-4.5.6. Sınıf Öğrenc

4/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Genç Timaş

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789752632073


İç resimlemelerini İsmail Bahat’ın yaptığı roman, 9 yaş ve üstü okurlara roman okumanın keyfini yaşatacak, onları hayata hazırlayacak, kendi ayakları üzerinde durmaları konusunda onları cesaretlendirecek bir A.Yılmaz Boyunağa klasiği. “Ben, Doğu Anadolu’nun bir dağ köyünde doğdum. Köyümüz, başı karlı ve dumanlı bir dağın eteklerindedir. Kışlarımız, hep karlı geçer; kısa süren yazımıza da doyum olmaz. Bizler, yazı sabırsızlıkla bekleriz; çünkü hepimiz yaza, o tatlı sıcağa hasretiz. Hele biz çocuklar! Yaz aylarında, kışın birikmiş olan enerjimizi, yüksek kayaların tepesinde, ya da aşağıda ovada akan çayda harcarız. Korkunç kayalıklar, bizim oyun yerlerimizdir. Bazen, keçiler gibi dağa tırmanır, yankı yapan kayalara sesleniriz…”
Kitapta, idealist bir köy çocuğu olan Mehmet’in idealine ulaşmak adına yaptığı fedakârlıklar, gösterdiği azim ve kız kardeşiyle birlikte hayatın zorluklarına karşı yılmadan verdiği mücadele anlatılıyor.
Bir ideale sahip olmanın verdiği gücü ve inancı genç okurlara kuvvetle hissettiren, azmin ve sabrın her zaman kazandığını bir kez daha gösteren “Yankılı Kayalar”, Ahmet Yılmaz Boyunağa’nın usta kaleminden çıkmış bir roman.
MEB' in tavsiye ettiği 100 temel eserden...Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Genç Timaş

İlk Baskı Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 112

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

YANKILI KİTAPLAR

Ağlatacak türde ayrıca okuduğunuza asla pişman olmayacağınız bir kitap son bölümü okuyunca özellikle asla aklımdan çıkmaz:
- tabi o zamanlar Serpil ile evleneceğimi benim doktor Serpil'in ise öğretmen olacağını köylere hizmet edeceğimizi bilemezdim
Şimdi bir şey anlamayabilirsiniz ama kitabı okuyunca buraya yorum atanlardan biri olacağınızı bilin

27.08.2014