Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaratma Cesareti
Yaratma Cesareti

Yaratma Cesareti

8/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Rollo May
Çevirmen: Alper Oysal
Yayınevi : Metis Yayıncılık - Tarih Toplum Felsefe Dizisi
Standart Teslimat
23 Ocak - 28 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789753421904

Yaratma Cesareti Kitap Açıklaması


YARATMA CESARETİ, Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen ismi Rollo May'in en temel yapıtlarından biri. May, psikoloji, psikoterapi, felsefe ve sanatla yakın ilişkisinden ötürü, yaratıcılık konusunu ilginç bir perspektiften inceliyor. Tüm varoluşçular gibi o da kaygı olgusuna büyük önem vererek, değişimin kaygının içine gömülerek varılacak bir yaratıcılık düzeyinde gerçekleşeceğini vurguluyor. Geçiş dönemi psikolojisinin tüm olumsuzluğunu, yaratıcılığın zorunluluğu adına kutlayan May, "yeni olan"ın her yerde fışkırdığı bir dünyada, insanın bilindışı kaynaklara güvenmesi gerektiğini savunuyor. Bunun için de yeni bir cesaret biçiminin bireyde yaratılmasına önemli katkılarda bulunuyor. Bu kitabın, kişiye kendi kaynaklarından yararlanmakta ve günümüzdeki ahlaksal çözülmenin çöküntüsü altında kalmadan yeni bir yaşam kurmakta düşünsel destek sağlayacağına inanıyoruz.(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Yaratıcılığın Doğasını Anlamada Sıkı Bir Kitap

Yaratıcılık ve yaratıcı kişiliğin doğasını anlamada; hangi durumların yaratıcılık, hangi durumların nevrotik haller olduğu konusu oldukça geniş ve bol örneklerle açıklanmış. Ayrıca yaratıcılığın zeka ve insan psikolojisi ile olan dolaylı-doğrudan ilişkisi de ele alınmış. Eğitim, sanat veya psikoloji alanlarında uzmanlara ya da bunlardan biri/birkaçına kişisel ilgi duyanlara hunharca "Okuyunuz efe'm!" denilebilecek bir kitap.

22.03.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.