Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeni Başlayanlar için Farkındalık
Yeni Başlayanlar için Farkındalık

Yeni Başlayanlar için Farkındalık

Yayınevi : Pegasus
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052996867

Yeni Başlayanlar için Farkındalık Kitap Açıklaması

Yaşadığınız Andan ibaret Olan Hayatınızın Değerini Bilin
 
“Her şey bize tamamen anın içinde olma olasılığını anımsatarak o anın öğretmenine dönüşebilir: havanın tenimizi usulca okşayışı, ışık oyunları, birinin yüzündeki ifade, vücuttan gelip geçen bir kasılma, aklımıza gelen bir düşünce. Herhangi bir şey. Her şey. Tabii eğer farkındalıkla karşılanırsa.”
JON KABAT-ZINN
 
 
 HAYATINIZA FARKINDALIK KATMAYA DAVETLİSİNİZ 
 
Jon Kabat-Zinn, “Bütünlük özlemi çekiyor olabiliriz,” diyor ama aslında zaten bütünlük vardır ve bizimdir. Farkındalık uygulaması sadece geçici bir hoşnutluk hissi olasılığını değil, hayatlarımızı sarmalayan ve içine işleyen daha derin bir birliğin gerçek kucaklamasını barındırır. Yeni Başlayanlar İçin Farkındalık’la sizi düşünme, hissetme, sevme, çalışma ve eğlenme biçiminizi değiştirmeyi, bu sayede gerçek benliğinize uyanmayı ve bir bütün olarak gerçek benliğinizi yaşamayı öğrenmeye davet ediyoruz. 
Modern Batı tıbbı açısından farkındalığın faydalarını ortaya koyan ilk öğretmen, bilim insanı ve doktor olan Jon Kabat-Zinn, size üç farklı şekilde faydalanabileceğiniz bir kitap sunuyor: rastgele açılıp keşfedilecek bir düşünce ve uygulama koleksiyonu, başından sonuna kadar aydınlatıcı ve sürükleyici bir okuma deneyimi ve farkındalık uygulaması üzerine “her güne bir ders” niteliğinde bir temel ilkeler rehberi. 
Hem yeni başlayanlar hem de uzun süredir meditasyon yapanlar bu eserde Jon Kabat-Zinn’in öğrencileri için en faydalı bulduğu tutumların ve temel uygulamaların özetini bulacaklar: 
• Açık kalpliliğin gerçek farkındalıkla eş anlamlı olmasının nedeni 
• Bedenlerimize ve duyularımıza tekrar tekrar geri dönmenin değeri 
• Farkındalıkla dokunulduğunda düşüncelerimizin “kendilerini özgürleştirme” yolu 
• Kişisel “anlatı”mızı aşıp doğrudan deneyime geçebilmek 
• Gündelik aktiviteler arasında dikkat ve varlığımızda denge sağlamak 
• Izdıraba neden olan üç zehir ve onların panzehri 
• Farkındalığın şifa gücü 
• Bütünlüğümüzü geri kazanmak ve çok daha fazlası 
Hayatı daha fazla farkındalıkla yaşama reçetesi aslında yeterince basit görünür: olup bitenlere dikkatinizi tekrar tekrar vermek. Ama daha önce denediyseniz, bütün soru ve zorlukların tam da bu noktada başladığını biliyorsunuzdur. Yeni Başlayanlar İçin Farkındalık, kendimizle ve dünyayla daha geniş çaplı, net, güvenilir ve sevgi dolu bir bağ kurma sürecimizde bize anbean yardımcı olacak cevaplar, içgörüler ve bilgiler sunuyor. 
 
 
 “Jon Kabat-Zinn bulabileceğiniz en iyi farkındalık öğretmenlerinden biridir.” 
JACK KORNFIELD 
 
“Jon Kabat-Zinn hem yeni başlayanlar hem de uygulamalarını derinleştirmek isteyenler için meditasyonun ve uygulamalarının özünü izah ediyor.” 
DR. DEAN ORNISH 
 
 Yeni Başlayanlar İçin Farkındalıkbu kitaba ilham veren işitsel programdan seçilen, Jon Kabat-Zinn’in yönlendirmeli beş meditasyonundan oluşan bir CD de içermektedir. 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.