Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeni Ekonomide İnovasyon

Yeni Ekonomide İnovasyon

Yeni Ekonomide İnovasyon

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786056129674


Günümüzün sihirli sözcük / kavramlarından biri inovasyon. Dilimizde yenilik, yenileşim olarak karşılık buluyor. Ekonomi literatüründe, esasen eskiden beri yer bulan kavram; çağdaş toplumsal/ ekonomik /endüstriyel, eğitim alanlarında, artık temel baz olarak kabul görüyor.

Yeni ekonomide fark yaratmanın, internetin, ileri düzeyde bilgi ve iletişim teknolojilerinin yarattığı katma değer, büyümeyi sağlayan temel belirleyicidir.

Günümüz ekonomisinde inovasyon yolu ile değer yaratmak büyümenin en önemli motoru olmuştur. İnovasyon ise yaratıcılığın bir fonksiyonu olarak gücünü yaratıcı problem çözme tekniklerinden almaktadır. Büyüme hedefli bir toplumda yaratıcı çalışmalar desteklenmeli, eğitim sistemi ezber yönlü değil yaratıcı yönlü olmalıdır

Çalışmamız, belirsizliğin, hızın, rekabetin ve riskin arttığı bir tamda, iktisadi kaynakların doğru yönlendirilerek, küresel yarışta yer alabilmenin gereklerini içeren kavramları tartışan bir kılavuz niteliğindedir.

Kitap bu doğrultuda temel olarak bilgi toplumunda sürdürülebilir rekabetin anahtarı olan inovasyon yolu ile katma değer yaratmanın önemini ve inovasyon göstergeleri doğrultusunda Dünya ve Türkiye örneklerini içermektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 438

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İktisadi Araştırmalar Vakfı İktisadi İşletmesi

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 438

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!