Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeniçeri Ağacı
Yeniçeri Ağacı

Yeniçeri Ağacı

Yayınevi : Pegasus
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053438946

Yeniçeri Ağacı Kitap Açıklaması


İstanbul geçmişten gelen kâbuslara ve gelecek korkusuna teslim olurken İmparatorluk'un gaflet uykusundan uyanması için belki de önemli bir sarsıntı geçirmesi gerekiyordu.

Yıl 1836. Yer Osmanlı İmparatorluğu. II. Mahmut Dönemi. Sultan, bir yandan Batı'ya ayak uydurma gayretiyle yenilik hareketlerine girişirken, bir yandan da devlet içindeki karışıklıklarla uğraşmaktadır. Olaylı günlerde Asakir-i Mansure-i Muhammediyye mensubu bir subayın cesedi bulunur ve Sultan'ın gözdelerinden biri haremde boğularak öldürülür. Sultan, cinayetlerin aydınlanması için hızlılığı ile ünlü Haremağası Yaşim'i görevlendirir. Tarihin belki de ilk hadım dedektifi ama en cesaretlilerinden biri olan Yaşim'in on günü vardır. İstanbul'un karmaşık sokaklarında ve zengin geçmişinde katilin izini süren Yaşim'in şüpheleri zamanla, Vaka-i Hayriye sonrası yok edildiklerine inanılan, dört yüz yıldır imparatorluğun simgesi olmuş yeniçeriler üzerinde toplanır.

"Tarihî bilgi ile ustalıkla çizilmiş karakterlerin buluştuğu bu polisiye roman çok eğlenceli ve kaliteli."
-Sunday Telegraph-

"Yeniçeri Ağacı'nı gerçekçi ve orijinal yapan dönemin incelikli ve detaylı anlatımı, esprili üslubu ve sıradışı kahramanı."
-The Times -

"Goodwin akıllardan çıkmayacak bir karakter yaratmış."
-The Independent-

"Mükemmel bir tarihî macera romanı."
-The New York Times-

"Osmanlı tarihi üzerine çalışmalarıyla tanınan Goodwin'in ilk romanı oldukça etkileyici. Yazar, o coğrafyayı canlı bir şekilde anlatma konusunda çok başarılı."
-Publishers Weekly-

"Tarihçi Goodwin'in yeni macera serisinin ilk romanı umut vadediyor. Yaşim'i gösterişli sarayda ve 19. yüzyıl İstanbulu'nun karanlık arka sokaklarında takip ederken okuyucu da zaman ve mekânda bir yolculuğa çıkıyor."
-Booklist-

"Sıradışı ve garip bir tarihî gizemi konu edinen, edebî bir polisiye."
-George Pelecanos, yazar-

"Bu büyüleyici roman hem 19. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu hakkında hem bir tarih dersi hem de kadim İstanbul şehri için bir gezi rehberi görevi görebilir. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız."
-The Roanoke Times-

"Birinci sınıf bir başarı örneği."
-BookPage-

"Bir romandan isteyebileceğiniz her şey Yeniçeri Ağacı'nda var."
-Kate Mosse, yazar-

"Zekice ve ustalıkla yazılmış."
-The Times-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.