Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zihinsel Dokunuşlar

Zihinsel Dokunuşlar

Zihinsel Dokunuşlar

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Gece Kitaplığı

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786052885109

İletişime geçtiğiniz her insanın zihnine, kendi zihninizden bir parça bırakırsınız. Bu parça onun hayatının hiç beklenmedik bir anında, beklenmedik değişimlere neden olabilir. Ve genellikle büyük bir suçun ya da deliliğin ardında önemsiz gibi görünen bir detay veya detaylar yumağı vardır.

Evren, ona etki eden tüm bu detayların farkında ve ruhundaki fay hatlarının oluşumlarından, kırılma anlarına kadarki süreçleri yansıtarak okura parçalanan zihninden bir parça sunuyor. Böylelikle okuru da kendi algılarıyla ve kararlarıyla yüzleşmeye davet ediyor:

 “Asıl suçlu ayna mı, yoksa aynanın yansıttıkları mı? Bu kırık aynaya baktıkça görüyorum seni deli eden, bizim ise bir yerlere süpürdüğümüz ayrıntıları; rahatsız olmamak için görmezden geldiklerimizi. Belki bu dünyanın adil olmayan yanlarını görsek hepimizin sonu meczupluk olur, ama belki de asıl delilik şu an dünyada olan biten haksızlıkları yok sayarak hayatlarımıza devam etmemizdir.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 330

Ebat : 13,5 x 21

Yorumlar 3

Kişisel ilişkilerde aldığımız negatif ya da pozitif enerjiler çok önemlidir...

"Zihinsel Dokunuşlar" kitabını okumaya başladığımda; sayfalar beni "dahaderinlere  gel, hadi"  diye, adeta romanı bir nefeste okumamı teşvik etti.Yazarın kurgusu mükemmel; gerçekten de toplumsal ilişkilerde, kimi negatif ve kimi de pozitif etkileşimlerde bulunuruz; ancak bunların bizim zihinlerimizde nasıl bir tesir yarattığını çoğu kez düşünemeyiz...Oysa, bunun ne denli önemli olduğunu bu kitabı okuduğumuzda, ibretle görüyoruz.

15.08.2018

İlginç bir kitap; daha ilk sayfalarda okuyucuyu adeta içine çekiyor...

Yazar, toplumsal ilişkilerde psikolojik davranışları ön planda tutarak, bazen yaşanan travmalar tedavi edilemezse, nasıl ciddi boyutta sorunlara neden olabileceğini, ibret verici bir biçimde kurgulamış; mutlaka okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.

13.08.2018

Zaman içinde yaşanan duygu karmaşaları, bir süre sonra mantığa dayanmayan algılar oluşturabilir.

Zihinsel dokunuşlar, okuduğum kitaplar içerisinde çok ilginç bulduğum ender kitaplardan biri oldu.Çünkü, insanlar günlük yaşamları içerisinde çok sayıda duygusal etkilenmeler yaşarlar ve bunların bazısı ne yazık ki; travma boyutuna gelebilir ve sağlıklı bir tedavi süreci izlenmediği taktirde, o duygusal karmaşaların oluşturduğu algılar, o kişiyi ahtapot gibi sarmalar ve sonucu felakete gidebilen bazı acı olaylara sebebiyet verebilir...

13.08.2018