Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zor Çiçekler

Zor Çiçekler

Zor Çiçekler

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Trend Yayınevi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789944342193


"Hocam ben annemi hiç görmedim. Annelerin bir kokusu varmış. Çocuklar annelerine sarılınca o kokuyu duyarmış, öyle diyorlar. O nasıl bir koku hocam? Küçükken yuvaya gelen gönüllü annelere sarılırdım; parfüm kokusu dışında bir koku almazdım. Yoksa bu koku parfüm kokusu gibi bir koku mu?"

"Hocam, okulda anne babası olan çocuklar korktuklarında 'Anne!' diye bağırıyorlar. Ben korktuğumda 'anne' diyemiyorum, acaba neden?"

"Anneleri olan çocuklar, annelerine bir şey sorduğunda anneleri hep 'Efendim anneciğim,' diyor. O çocuk, o kadının annesi mi hocam?"

"Hocam, bazı gönüllü anneler yuvaya gelince ağlıyorlar. Biz ağlanacak bir şey yapmıyoruz ki."

"Ben ölürsem arkamdan kim ağlar hocam? Beni kimsesizler mezarlığına mı gömerler hocam?"

"Anneler çiçekleri neden çok sever hocam?"

"Hocam, benim annem beni doğururken ölmüş. Benim annem cennete gitmiş midir?"

"Anneler karşılık beklemeden severmiş. Yoksa onlar insanüstü varlıklar mı hocam?"

Acıtan soruların gerçek hikayeleri..
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Trend Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 192

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

....

Gerçekler görebildiklerimizden ibaret olsaydı, birkaç sözcük anlatılmak istenene karşılık gelseydi, belki de hissetmek diye birşey olmazdı...  Kitabı okumaya başlamadan önce, kitaptaki kahramanlara acıyacağımı, aşırı duygulanıp umutsuzluğa kapılacağımı düşünüyordum.    Sanırım yazar bunu önceden düşünmüş olmalı ki; buna karşılık çeşitli önlemler almış. Son derece sade bir dille yazılmış olan "zor çiçekler" tek solukta okunacak, duyarlı-duyarsız her insanın çıkaracağı derslerin olduğu çok özel bir kitap.

26.12.2017

Zor çiçek

Hocam kaleminize ve emeklerinize sağlık. Uzun bir aradan sonra eski bir dostla karşılaşmak gibi oldu. İnanılmaz bir içtenlik, samimiyet var her bir dizesinde. Okutmuyor yaşatıyorsunuz adeta. Tüm sosyal çalışma uzmanlarının ve öğrencilerinin mutlaka okuması gereken bir eder. Tebrik ediyorum yüreğinize sağlık hocam.

07.12.2016