Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Eternal Love - Sufi Müzık

Eternal Love - Sufi Müzık

Eternal Love - Sufi Müzık

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834011373


Şimdi Ensemble, müzikte yeni tarzlara kapı açan işbirlikleriyle tanıdığımız usta arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu ile Türk Müziğini taşımak, yaşatmak ve geliştirmek için kendisini yeni yollar açmaya adamış çok yönlü bir sanatçı olan okuyucu ve besteci Bora Uymaz tarafından 2013'te kuruldu. Mistik yaklaşımlar temeline oturan ve manevi ve müzikal içselliklerin ön planda şekillendiği "Şimdi Ensemble"ın ilk albümü "Eternal Love", Fransız konuk sanatçı Michel Godard'ın çokyönlü katılımıyla farklı bir boyut kazanıyor. Albüm, eşanlı olarak Türkiye'de ve Almanya'da yayınlandı.

Michel Godard ortaçağda çalınmış bir dini müzik çalgısı olan "serpent" in yanısıra tuba ve bas'ı ile albüme eşlik ediyor.

Şimdi Ensemble'da iki kuşak usta müzisyenler biraraya geliyor. Kemençe'de Mehmet Yalgın, tanburda Hasan Kiriş, neyde Orhun Yılmaz ve ritimlerde Volkan Ergen'den oluşan yarı İzmir yarı İstanbul temelli topluluk, albümde dünyaca ünlü tuba ve serpent üstadı Michel Godard ile işbirliği yapmış. Hem Pancaroğlu, hem de Uymaz daha evvel Godard ile birlikte konser vermiş. Pancaroğlu bu albümle sufi müziği sınır ötesine taşımayı amaçladıklarını, buna bağlı olarak farklı geleneklerden gelen müzisyenlerin katılımının getirdiği lezzeti gözettiklerini belirtiyor. Pancaroğlu: "Godard tubadaki dünya çapındaki haklı şöhretinin yanısıra, bir ortaçağ çalgısı olan "serpent" (türkçe yılan) deki ustalığıyla albüme çok değişik bir renkt kattı. Serpent çok ilginç bir çalgı çünkü Avrupa'da dini musiki geleneğinde insan sesine eşlik etmek üzere kullanılmış.

Arp ile birlikteliği çok özel". Godard serpent'in yanısıra albümde tuba ve bas da çalıyor.

Kalp ile anlamak

Uymaz, albümdeki müzikal yaklaşımla ilgili olarak kolayı yakalamanın ve hem kolayca hem de yüksek zevkle ifade etmenin her zaman daha zor olduğunu dile getiriyor. "Bu anlayışla yazılmış eski ve yeni eserlerin hem farklı bir yorumla icrasını hem de anlaşılabilir olmasını hedefledik, kalbinizle anlayabileceğiniz. Amacımız hatasız bir makine müziği yapmak değil, anı yakalamak, müziği tüm hücrelerimizle yaşamak ve bunu dinleyiciye hissettirmek".


Albüm İçeriği

1.Şimdi
2.Bu Aşk Bir Bahr-i Ummandır
3.Bulan Özünü Gören Yüzünü
4.Gel Ey Kardeş
5.Suzidil Mevlevi Ayini'nden Bölüm
6.Arpistlere Suzidil
7.Acemaşiran Taksim
8.Acemaşiran Saz Semai
9.Aşkın İle Aşıklar
10.Mini Mini Nihavend Peşrev
11.Hep İkilik Birlik İçin
12.Ey Aşık-ı Dildade


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız