Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hasret

Hasret

Hasret

Sanatçı: Siavash Shahani
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834011618


İranlı besteci, piyanist ve tar sanatçısı Siavash Shahani 1972 yılında dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren, eş zamanlı olarak, piyano ile batı müziği, tar ile geleneksel müzik dersleri almaya başladı. İran geleneksel müziğini, Prof. Dr. Majid Kaini, Dr. Dariush Talaee, Ustad Mohammad Reza Lotfi ve Ustad Jalal Heydari gibi ustalardan öğrendi. İran Devlet Televizyonu I.R.I.B'da beş yıl boyunca derlemeci olarak çalıştı. İran Music House tarafından "Birinci Derece Müzisyen" seçilen sanatçı, İran'da 3 albüm yayınladı. 4. albümü "Derya", 2014 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümlerinde enstrümantal eserlerin yanı sıra sözlü eserlere de yer veren besteci, çok sayıda konser verdi. Uzun süredir sanat yaşamını Türkiye'de sürdüren Shahani'nin müziği, batıdan beslenen, batıya bakan bir müzik. Ancak bir tül perde ardından İran geleneğinden izleri de ustaca yansıtmayı başarıyor.

Yaratıcı, devinimli, yenilenmeye açık, tümüyle şahsına özel, bu zengin müzik evreninde, durmadan ve sadece "kendisini" besteleyen İranlı besteci Siavash Shahani, 5. albümü "Hasret" ile dinleyenlerine yeniden merhaba diyor.

Yapımcılığını Hasan Saltık'ın üstlendiği, Kalan Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşan "Hasret" albümü, sevdiklerinden, evinden uzak düşen sanatçının, evlatlarına, annesine, ailesine, gençliğine ve uçsuz bucaksız bir özgürlüğe duyduğu tüm hasretini dışa vurduğu eserlerle dolu. İkisi enstrümantal, on altısı sözlü olmak üzere on sekiz parçadan oluşan "Hasret" albümünde, Fikret Yılmaz Çavdar, Cem Dilek ve Nildem Dursun'a ait sözleri, Dilek Dilek'in içten yorumuyla dinliyoruz.

Usta müzisyenlerin katkı verdiği albümde, Shahani piyanosu ve tarıyla yer alırken, cura, buzuki, banjo ve bas gitarda Orhan Osman, akordeonda Muammer Ketencoğlu, keman ve kemençede Daniel Ajdari, gitarda Ümit Eğen, ud, çello ve klasik kemençede Dilek Dilek, eşlikleriyle Shahani bestelerine can veriyorlar.


Albüm İçeriği

1.tutsam bir kez ellerini
2.ay parçası
3.gurbet zehri
4.perişan
5.bir tanem
6.aklımda kalır
7.cana derman
8.kalmaz bu dünya
9.saatler
10.katran karası
11.gel desin
12.özgürlük
13.gök kuşağı
14.hasret
15.gitmiş gibisin
16.yetmedi mi
17.damla damla
18.eskişehir


Disk Sayısı: 1

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız