Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hazineler İçindesin

Hazineler İçindesin

Hazineler İçindesin

Sanatçı: Lara Di Lara
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 0889854204525

Lara Di Lara, iki yıl aradan sonra beklenen ikinci stüdyo albümü “Hazineler İçindesin”ile dinleyiciyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle dinleyicilerle buluşan albüm, 16 yeni şarkı ile heyecanlı bekleyişi sona erdiriyor. Prodüktörlüğünü kendi üstlendiği bu yeni albümde Lara Di Lara’ya, co-prodüktör olarak Burak Irmak eşlik ediyor.


Müziğini “Gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında” diyerek tanımlayan Lara Di Lara, yumuşak vokali ve dinleyeni başka sulara taşıyan yorumuyla dikkatleri yine üzerine çekecek.


Söz ve müziklerde Lara Di Lara imzasını gördüğümüz albümde, Melih Cevdet Anday’ın “Çok Güzel Şey” şiirini besteleyen sanatçı, albüme adını veren “Hazineler İçindesin”de de yine değerli yazar Melih Cevdet Anday’dan esinlendi. “İyiyim Ama Değilim”, ve “Giderken” parçalarında Norveçli trompetçi Gunnar Halle, “Buluşmuşuz Aslında”da Selim Saraçoğlu ve “Bencil”de neyzen Ercan Irmak’ı gördüğümüz albümde, Ertuğrul Güney, Berke Can Özcan, Feryin Kaya, Alican İpek gibi değerli müzisyenler yer alıyor.


16 yeni şarkısıyla dolu dolu bir müzik ziyafeti sunacakLara Di Lara’nın “Hazineler İçindesin” albümünün çıkış şarkısı “Sıradan Dediğin”de ise söz müzik düzenleme yine sanatçının kendisine ait. Dingin yorumuyla insanın içindeki umudu yeşerten Lara Di Lara, şarkı sözlerindeki estetiğiyle ve anlatımıyla da mucizevi bir dünyaya davet ediyor dinleyeni. “Sıradan Dediğin” şarkısında “Bir nefes kadar kısa, bir nefes kadar fani” diyerek hem günümüz insanının hırslarına yenilip dikkate almadığı gerçekliği hatırlatıyor, hem de doğaya döndürüyor dikkatleri. Bir kuşa, denize, ağaca ve toprağa...


 


Parça Listesi:


 


1. İYİYİM AMA DEĞİLİM (2:28)


 


2. HEPSİNİ VE HER ŞEYİ (2:24)


 


3. RÜZGAR (4:10)


 


4. GÜN DOĞUMUNA (4:30)


 


5. AŞIK (1:55)


 


6. DENİZİN KRALLARI (2:45)


 


7. SIRADAN DEDİĞİN (4:55)


 


8. BİR GARİP HAL (2:10)


 


9. KALBİN İÇİ (2:49)


 


10. BENCİL (2:40)


 


11. BULUŞMUŞUZ ASLINDA (2:05)


 


12. KİMİZ (3:40)


 


13. GİDERKEN (2:36)


 


14. HAYVANLAR ALEMİ (3:31)


 


15. ÇOK GÜZEL ŞEY (2:13)


 


16. HAZİNELER İÇİNDESİN (1:55)

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!