Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hotel İstanbul

Hotel İstanbul

Hotel İstanbul

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Sercan Halili
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 8680114940472


Hiç İstanbul'u dinlediniz mi? Sakin bir gece de İstanbul'dan gökyüzüne bakarak Ay'ı izlediniz mi? Gözlerimizi kapatıp sadece duyma kabiliyetimizi kullanarak, İstanbul'u tanımamız ve İstanbul'un kültürünü yaşamamız mümkün. Osmanlı kültürünün hem Sarayda hem Halk arasında hem de Efelerin oturduğu kahvehanelerde yapılan sohbetleri ve yaşayışlarını tanıma fırsatınız oldu mu? Ramazan ayının o eşsiz güzelliğini ve büyüklüğünü anlamak, İstanbul aşıklarının kimi zaman duygusal, kimi zaman neşeli hikayelerine tanık olmak için, kitapların yazarak anlatamadığı ve insanların gezerek öğrenemediği duyguları anlamanın başka yollarını da bulmak lazım.

Ege'nin iki yakasındaki Yunanistan ile Türkiye - Osmanlı kültürünün, sanatsal yüzünün İstanbul'dan olan yansımasına şahitlik etmek, Anadolu'dan İstanbul'a gelen insanların bu uzun yolda kurduğu her türlü hayali hissetmek, tüm dünyadaki insanların uzun ve engebeli yollardan geçerek İstanbul'u çılgınca koklamak istemesinin sebebi nedir sizce? İstanbul'un vazgeçilmezi olan Boğaz'a karşı bir kahve içmenin keyfini anlamak hiç de zor değil. İstanbul Kemençesi ile tanışarak, İstanbul'da bir hayat son bulduğunda, onu sevenlerin ne hissettiğini anlamak ve bunlar gibi zaman zaman hüzünlü, zaman zaman mutlu İstanbul duygularını yaşamak, kısacası İstanbul da hayatın nasıl olduğunu bilmek için Hotel İstanbul'a ulaşmak İstanbul'u koklamanın ilk adımı olabilir.

Bu İstanbul yaşamı, Sercan Halili'nin ilk solo albümü olan Hotel İstanbul'daki eserleri ile dinleyicilere anlatılmaktadır.

Sercan Halili 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Lise bölümüne girdi. 2004 yılında aynı okulun lisans eğitimine başladı. 2009 yılında T.C. Haliç Üniversitesi Yüksek Lisans programına başladı. Bu süre içinde Cüneyd Orhon ve Yrd Doç. İhsan Özgen den 3-4 telli Klasik Kemençe ve Alto kemençe dersleri, Yavuz Özüstün, Doç Dr. Nail Yavuzoğlu, Oğuzhan Balcı, Prof. Selahaddin İçli, Yrd Doç. Çetin Körükçü, Prof. Dr. Nevzat Atlığ gibi değerli hocalardan çeşitli dersler almıştır.


T.R.T. İstanbul Radyosunun birçok band kayıtlarında bulunmuştur. Çeşitli müzik grupları ile Yunanistan, Bosna Hersek, Romanya, Hong Kong, Mısır, Almanya, Gürcistan, ve İsviçre gibi birçok ülkede konser serilerine katılmıştır. İstanbul Oda Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin Devlet Opera Balesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Oda Orkestrası ve Tiran Devlet Senfoni Orkestrası ile konserlere çıkmıştır. Zürih Barok Dönem Oda Orkestrası ve Burhan Öcal ile konser ve albüm çalışması yapmıştır. Prof. Alaeddin Yavaşça, Serap Mutlu Akbulut, İnci Çayırlı, Mustafa Sağyaşar, Bülent Ersoy gibi sanatçılarla çalışmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Türk Müziği Topluluğunda çalışmıştır. Birçok sanatçı ile halen sahne ve stüdyo çalışmalarına devam etmektedir.

CD'de on parça bulunmaktadır. Dört beste sanatçıya aittir. Albümde Doğu ve Batı sazlarının eşsiz uyumu ile uzun bir çalışma sürecini kapsayan düzenlemeler yer almaktadır. Sanatçı iki eserde viyolonsel çalarak birçok kişi tarafından bilinmeyen bir yeteneğini de dinleyiciye sunmuştur. Ezgi Köker, Erman Türkeli ve Derya Türkan konuk olarak üç esere katılmıştır. Bu albümün yapımı Ahenk Music firmasına aittir.


Albüm İçeriği

1.Ay'ın Rengi
2.Çengi
3.Rast Oyun Havası
4.Beyoğlu Zembek
5.Ramazan İlahisi
6.Gel Ey Denizin Nazlı Kızı
7.Cevriye Hanım
8.Uzun İnce Bir Yoldayım
9.Boğaza Karşı
10.Dua


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 1

Dinlemenizi tavsiye ederim.

Bu albüm keyifle ve defalarca dinlenecek güzellikte bir albüm.. Enstrümantal müziğin dinlendirici, hüzünlendirici, düşündürücü ve keyif verici tüm özelliklerini bir arada barındırıyor. İstanbul gibi yani..
Hotel Istanbul'u ziyaret ettim ve çok memnun kaldım diyeceksiniz ve hatta yine geleceksiniz...

20.09.2010

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız