Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hüzün Sadness

Hüzün Sadness

Hüzün Sadness

Sanatçı: Göksel Baktagir
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697454902060


Kalabalıkların içinde hüzün, neşenin içinde hüzün, sevincin içinde hüzün… hüznün içinde hüzün!

Hüznün uğramadığı bir yanı var mıdır hayatın? Dokunup geçmediği bir insan bırakmış mıdır hüzün? Bazen bir anlık uğrar hüzün, bazen kalır ve kök salar günlerimize, gecelerimize.

Peki sebepli, sebepsiz hüzünlere salmaz mı bizi bu şehir. Her mevsiminden bir hüzün karesi vardır içimizde İstanbul'un. Sonbaharın yaprak dökümünde olduğu kadar, ilk baharın hayata merhaba diyen çiçeklerinde de hüzün yok mudur?

İnsanı besleyen duygulardan değil midir hüzün? Hüzün olmasaydı, sevincin ve neşenin tadını çıkarabilir miydik? Gülüşlerimizde gizlenen hüzünler olmasa, inadına gülümser miydik hayata?

Biliriz ki, her günü ve ânıyla tebessümler doğuran İstanbul'un, hüznü besleyen yanı daha büyüktür. Hüzün şarkıları gizler bir yerlerinde İstanbul. Gönlü tutuşmuş sanatçılar bulur, çıkarır o hüznünü ve notalara döker İstanbul'un.

"Hüzün" isimli albümde, tellerinin her birinde yaşanmış günlerin izlerini saklayan kanun virtüözü Göksel Baktagir, İstanbul'un gizli hüzünlerinden bir demet sunuyor müzikseverlere.

Türk Müziği Enstrümanlarının eşliğinde icra edilen, İstanbul'un şiirsel hüznünden esinlenerek yapılmış bestelerden oluşan "Hüzün" isimli albümde, genelde enstrümantal eserleriyle tanıdığımız sanatçının bir de sözlü şarkısı var.
Sanatçının "Yakıyor bağrımdaki ateş" isimli hicaz şarkısını TRT sanatçılarından Çiğdem Kıröemeroğlu seslendiriyor.


CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız